Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Uczestnicy OSiW OHP w Ząbkowicach Śląskich wzięli udział w akcji „Daj misia dla Miśka”

W ubiegłym roku Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śląskich wziął udział w akcji pomocowej dla naszej uczestniczki Jagody Lewandowskiej.

Jagoda zachorowała na chorobę nowotworową i walczyła o zdrowie w Przylądku Nadziei. Tym razem młodzież Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śląskich z inicjatywy naszej uczestniczki wzięła udział w akcji charytatywnej „Daj misia dla Miśka”.

Akcja ma na celu udzielenie pomocy finansowej ze sprzedaży podarowanych pluszaków dla 11-letniego Michałka, który podobnie jak Jagoda walczy z chorobą nowotworową i również jest podopiecznym Fundacji Cancer Fighters. Michał jest jednym z przyjaciół Jagody, którego poznała w trakcie leczenia w Przylądku Nadziei. Spędzali oni wspólnie czas modląc się również podczas wyjazdu do Watykanu. Jagoda została inicjatorką i koordynatorką tego przedsięwzięcia, wobec czego uczestnicy Ośrodka ogłosili zbiórkę pluszowych zabawek, które następnie podarują Michałkowi.

21 października w Walimiu odbędzie się festyn charytatywny, w czasie którego będzie miała miejsce sprzedaż pluszaków oraz ciast, a także kiermasz książek i wiele innych atrakcji. Delegacja naszego Ośrodka również pojawi się tego dnia na festynie wspierając potrzebującego. Dochód ze sprzedaży zasili konto pomocowe małego Michałka i wspomoże dalsze leczenie. Wszelka pomoc, którą niesiemy potrzebującym jest wyrazem dobroci oraz głębokiej empatii. Akcje charytatywne, w których bierze udział nasza młodzież szczególnie uwrażliwiają serca młodych ludzi na drugiego człowieka. Działając wspólnie i łącząc siły z pewnością pomożemy Michałkowi wrócić do zdrowia.

 

Autor tekstu: Dominika Frączkowska – specjalista ds. administracji OSiW Ząbkowice Śląskie

Autor zdjęć: Bożena Chodorowska – instruktor PNZ krawiec OSiW Ząbkowice Śląskie

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron