Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Ogólnopolski Tydzień Kariery w CEiPM Rzeszów

Ruszyła kolejna edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Tym razem pod hasłem „Talent i praca – to się opłaca”. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Rzeszowie włączyło się aktywnie w działania kampanijne.

We współpracy z Zespołem Szkół Nr 2 w Rzeszowie doradca zawodowy z rzeszowskiego Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w dniach 17 i 18 października przeprowadził cykl spotkań z uczniami klas IV liceum oraz klas V technikum. Tematyka obejmowała takie kwestie, jak nowe trendy na rynku pracy, aktywne metody poszukiwania pracy, jak napisać dobre CV oraz jak bezpiecznie pracować za granicą.

Tegoroczni maturzyści to osoby, które w najbliższym czasie aktywnie wkroczą na rynek pracy, dlatego tematyka zajęć była dla nich bardzo interesująca. Zadawali dużo pytań, szczególnie w odniesieniu do trendów obowiązujących obecnie na rynku pracy.

Również 18 października w sali MCIZ w Rzeszowie odbyły się zajęcia dla uczniów 7 i 8 klasy Szkoły Podstawowej z Bystrzycy. Wzięli oni udział w warsztatach z wykorzystaniem „Chłopskiej Szkoły Biznesu”. Poznali ofertę edukacyjną 9-1 Hufca Pracy w Rzeszowie a dzięki udziałowi w warsztatach rozwinęli swoje umiejętności komunikacyjne i negocjacyjne oraz dokonali samooceny swoich predyspozycji przedsiębiorczych.

 

Autor tekstu: Kinga Warchoł - doradca zawodowy w MCIZ Rzeszów

Autor zdjęć: Mariola Lidwin - doradca zawodowy w MCIZ Rzeszów

 

Zdjęcia nr 1-3: Uczniowie ZS Nr 2 w Rzeszowie podczas zajęć z doradcom zawodowym.

Zdjęcia nr 4-5: Uczniowie SP w Bystrzycy podczas warsztatów „Chłopskiej Szkoły Biznesu”

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron