Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

OHP na Pikniku Techniki i Nauki

Pracownicy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Elblągu wzięli udział w IV Rodzinnym Pikniku Techniki i Nauki w Elbląskim Parku Technologicznym.

Wydarzenie miało charakter otwarty, wzięło w nim udział około 2 tysięcy mieszkańców Elbląga i pobliskich okolic. Spotkaniu towarzyszyły eksperymenty naukowe, pokazy nurkowania i służb mundurowych, tor przeszkód i wiele innych atrakcji. Dodatkowo, w trakcie pikniku zainteresowani mogli korzystać ze wsparcia specjalistów OHP. Ze względu na charakter wydarzenia była to idealna szansa na spotkanie zarówno z młodzieżą, jak i rodzicami.

– W OHP pomagamy w ukończeniu edukacji, dajemy wiedzę, zapewniamy praktyki u pracodawców. Wspieramy w znalezieniu pracy i późniejszych szkoleniach, nawet do 25 roku życia. Młodzi ludzie czasem nie wiedzą jaki zawód wybrać i czym zająć się w przyszłości. Staramy się te wątpliwości rozwiewać. Nasi doradcy podpowiadają jaki kierunek wybrać, by był zgodny z indywidualnymi predyspozycjami i zainteresowaniami – mówi specjalista CEiPM w Elblągu.

Udział w pikniku był dla kadry OHP okazją do wymiany doświadczeń, inspiracją do nowych pomysłów oraz szansą na integrację z mieszkańcami miasta i okolic.

 

Autor tekstu: Monika Olszewicz-Przepióra - specjalista ds. programów CEiPM w Elblągu

Autor zdjęć: Pracownicy Elbląskiego Parku Technologicznego

 

Zdjęcie nr 1, 2: Pracownik CEiPM OHP w Elblągu na stoisku w Elbląskim Parku Technologicznym

 

 

Zdjęcie nr 3: Stoisko informacyjne CEiPM OHP w Elblągu w Elbląskim Parku Technologicznym

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron