Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Operator koparko-ładowarki w Tczewie

W Pomorskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP zakończyło się szkolenie zawodowe „Operator koparko-ładowarki” organizowane przez CEiPM w Gdańsku,a realizowane przez OSZ Włocławek.

Szkolenie trwało od 12.05–01.06.2021 r. i było kierowane do 5 uczestników z OSiW w Tczewie.

W pierwszej części kursu trwającej od 12-27.05.2021 r. młodzież uczestniczyła w zajęciach teoretycznych prowadzonych w formie zdalnej.Natomiast zajęcia praktyczne w tym roku po raz pierwszy udało się zorganizować w Ośrodku Szkolenia Zawodowego we Włocławku, gdzie od 29.05–01.06.2021 r., każdy z uczestnikówmiał 15h na zdobycie umiejętności  prowadzenia koparko–ładowarki, jednocześnie powtarzając nabytą już wiedzę teoretyczną.

„Utrudnieniem było to, że kursanci nie posiadają prawa jazdy, czyli umiejętności prowadzenia pojazdów, ale poradzili sobie bardzo dobrze, nie mam obaw co do egzaminu z zajęć praktycznych.” – mówi wykładowca Michał Paczkowski.

W dniu 18.06.2021 r. nasza młodzież ponownie wyjedzie do OSZ we Włocławku celem podejścia do egzaminu państwowego z części praktycznej i wnastępnym dniu, tj. 19.06.2021 r. do egzaminu z części teoretycznej.

Po pomyślnym zdaniu obu egzaminów uczestnicy otrzymają świadectwo potwierdzające ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji zawodowych oraz książkę operatora maszyn roboczych wydaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwai Górnictwa Skalnego, która uprawnia do wykonywania zawodu operatora koparko-ładowarki.

 

Autor tekstu: Joanna Zielińska – specjalista ds. rozwoju zawodowego w CEiPM w Gdańsku, Lucyna Jabłońska – pośrednik pracy w MCK w Tczewie

Autor zdjęć: Uczestnicy szkolenia

 

Zdjęcie nr 1: Uczestnicy podczas pobytu we Włocławku.

 

Zdjęcie nr 2: Uczestnicy podczas części praktycznej szkolenia.

 

Zdjęcie nr 3: Uczestnicy podczas części praktycznej szkolenia.

 

Zdjęcie nr 4: Uczestnicy podczas części praktycznej szkolenia.


Widok zawartości stron Widok zawartości stron