Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Pamięci Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - Wojewódzki Konkurs Recytatorski w Białymstoku

Głównym celem Konkursu Recytatorskiego było kształtowanie świadomości obywatelskiej i patriotycznej uczestników OHP poprzez popularyzację utworów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w ramach 100 rocznicy urodzin poety.

W Konkursie Wojewódzkim wzięli udział przedstawiciele wszystkich jednostek opiekuńczo-wychowawczych Podlaskiej WK OHP.

Działanie było również okazją  doposzerzenia wiedzy historyczno-biograficznej przez kształtowanie postaw szacunku do przeszłości i utworów ją opisujących.

Konkurs odbył się w oparciu o aplikację Microsoft Teams, na której w specjalnie dedykowanym zespole wychowawcy mogli umieszczać nagrania swoich podopiecznych.

Spośród 16 recytacji najwięcej głosów zdobył występ Bartosza Andrzeja Sochonia z Hufca Pracy w Białymstoku, który podjął się recytacji „Erotyka”.

Z uwagi na wysoki poziom wykonawczy oraz wrażliwość artystyczną deklamatorów komisja przyznała dwa równorzędne miejsca II (nagrodzono nimi Agatę Lisowską z Hufca Pracy w Augustowie oraz Wiktorię Czerech z Hufca Pracy w Białymstoku) oraz dwa równorzędne miejsca III, które zajęły Weronika Wądołowska z Hufca Pracy w Zambrowie oraz Magdalena Saciłowska z Hufca Pracy w Grajewie.

 

Wszystkim uczestnikom należą się gratulacje.

 

Autor tekstu i zdjęć: Magdalena Klimuk – st. sp. ds. wychowania, kultury i sportu PWK

 

Zdjęcie nr 1: Kolaż z występów uczestników.


Widok zawartości stron Widok zawartości stron