Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Pasjonat z Klubu Aktywnych w 11-19 Hufcu Pracy w Słupsku

Pasja to zamiłowanie, uwielbienie rzeczy, spędzanie czasu w ten jeden, ulubiony i określony sposób. To chwile, o których nieustannie się myśli.

Zainteresowania kształtują naszą codzienność i dodają jej kolorytu, własnego tempa.

Kamil, absolwent 11-19 Hufca Pracy w Słupsku i wieloletni działacz w Klubie Aktywnych, swoim motocyklowym hobby zaciekawia, imponuje i absorbuje nowych pasjonatów. Uczestnik stworzył w hufcu grupę chętnych, której celem jest zrzeszenie osób posiadających swoje hobby.

Jednak na tym się nie kończy. Kamil ze swoją fascynacją posuwa się dalej, opowiadając i „zarażając” pasją, w ten sposób czyniąc swoje zainteresowania prawdziwą promocją społeczną.

Według niego jazda motocyklem to nie tylko chęć wyróżnienia się, lecz potrzeba doświadczenia doznań, pokonania barier i słabości. To wiatr we włosach i poczucie wolności. Dla takich samych powodów skacze się ze spadochronem, czy na bungee.

Wielu z nas jazda motocyklem kojarzy się z brawurą, szybkością, niebezpieczeństwem. Każdego roku na polskich drogach dochodzi do wielu zdarzeń z udziałem motocyklistów. Na szczęście nasz pasjonat czerpie satysfakcję z uprawiania sportu przykładając wielką wagę do bezpieczeństwa swojego, jak i innych uczestników ruchu.

Kamil mówiąc o swojej pasji podkreśla, jak istotna jest koncentracja i odpowiednie umiejętności. Zauważa, że w przypadku lekkomyślnej jazdy, czy też braku zachowania środków bezpieczeństwa nietrudno o wypadek, czy kolizję. Dlatego do każdej swojej pasji należy podejść z miłością, ale również ze zdrowym rozsądkiem, logiką i umiarkowaniem.

 

Autor tekstu i zdjęć: Magdalena Kumaniecka – wychowawca 11-19 HP w Słupsku

 

Zdjecie nr 1: Absolwent ze swoim motocyklem

 

Zdjęcie nr 2: Absolwent z wizytą w 11-19 HP w Słupsku

 

Zdjęcie nr 3: Przekazanie przez kadrę 11-19 HP symbolicznego upominku dla absolwenta


Widok zawartości stron Widok zawartości stron