Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Podlasie: Wojewódzki Turniej Karaoke 2021 rozstrzygnięty

Po raz kolejny uczestnicy Podlaskiej WK OHP zmierzyli się w konkursie wokalnym, podczas którego mogli zaprezentować swój talent, wrażliwość oraz indywidualną interpretację polskiej muzyki rozrywkowej - zarówno współczesnej, jak i tej z minionych dziesięcioleci.

Działanie miało na celu promocję śpiewu jako formy wyrazu artystycznego, aktywnego uczestnictwa w kulturze, rozwijanie zainteresowań oraz pobudzenia wrażliwości na sztukę wokalną. Konkurs już drugi raz odbył się w formie on-line i dzięki zaangażowaniu młodzieży oraz kadry przyniósł wiele satysfakcji uczestnikom.

Zmagania podzielone były na dwie kategorie – drużynową i indywidualną. W indywidualnej każdy uczestnik mógł zaprezentować się w dowolnie wybranym przez siebie utworze. Drużynowa z kolei obejmowała trzy rundy (piosenki współczesne, utwory z bajek i filmów dla dzieci oraz  dawne hity), z czego reprezentant drużyny mógł zaśpiewać tylko w jednej z nich, wybierając spośród 36 zgłoszonych w regulaminie utworów. Oceny dokonywali sami wokaliści – zabronione było przyznawanie punktów sobie oraz kolegom z własnej jednostki. Uczestnicy, w kategorii piosenek współczesnych najwyżej ocenili występ Natalii Krajewskiej z Hufca Pracy w Suwałkach (41 punktów), w rundzie II liderkami zostały Oliwia Guzowska z Hufca Pracy w Grajewie i Natalia Kaczyńska z Hufca Pracy w Zambrowie zdobywając po 42 punkty każda. W rundzie III bezkonkurencyjna okazała się Anna Parzych z Hufca Pracy w Grajewie, zdobywając 44 na 49 możliwych punktów.

W kategorii drużynowej I miejsce zajęła ekipa z Hufca Pracy w Grajewie ze 118 punktami na koncie, II lokata przypadła Hufcowi Pracy w Kolnie (107 punktów), a III miejsce przypadło – drużynie Hufca Pracy w Zambrowie (103 punkty).

W kategorii indywidualnej I miejsce zajął Krzysztof Wnorowski z Hufca Pracy w Zambrowie, który wykonał piosenkę „To takie proste” i zdobył 164 punkty, II miejsce i 130 punktów wyśpiewała piosenką „Byle jak” Mariola Krysiuk z Hufca Pracy w Augustowie a III miejsce z 99 punktami przypadło Karolinie Liberackiej  z Hufca Pracy w Grajewie, która zaśpiewała utwór „Przekorny los”.

Zwycięzcy indywidualni i drużynowi otrzymają puchary a wszyscy uczestnicy dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Gratulujemy talentów, odwagi oraz życzymy dalszych wokalnych sukcesów.

 

Autor tekstu i zdjęć: Magdalena Klimuk – st. sp. ds. wychowania, kultury i sportu PWK

 

Zdjęcie nr 1: Kolaż z występów wszystkich uczestników

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron