Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Podlasie: Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego

W Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie odbyło się uroczyste podsumowanie kończącego się roku szkolnego.

W spotkaniu udział wzięli uczestnicy ze wszystkich jednostek opiekuńczo-wychowawczych Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy OHP, wyróżnieni w rożnych aktywnościach ogólnopolskich, wojewódzkich i lokalnych. To także aktywni liderzy w społecznościach lokalnych i szkolnych, wzorowi koledzy, uczniowie i pracownicy.

Dyplomy i nagrody rzeczowe z rąk Komendanta Wojewódzkiego Beaty Jolanty Matyskiel oraz Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Anny Zdanowicz otrzymali: Wiktoria Czerech, Bartosz Andrzej Sochoń, Norbert Pomichter i Gabriela Krawiel z Hufca Pracy w Białymstoku, Klaudia Ogórkowska, Julia Grosfeld, Angelika Rogowska i Julia Kuczyńska z Hufca Pracy w Zambrowie, Oliwia Chludzińska, Klaudia Kopczewska, Klaudia Konopka i Anna Nikola Tokarczyk z Hufca Pracy w Łomży, Krzysztof Rostek, Klaudia Górska, Anna Parzych i Michał Nowik z hufca Pracy w Grajewie, Weronika Chmielewska, Wiktoria Chmielewska, Agata Lisowska i Daria Krystyna Żyłko z Hufca Pracy w Augustowie, Mateusz Baczewski, Julia Marchewka, Anna Bednarska i Oliwia Kurządkowska z Hufca Pracy w Kolnie, Zbigniew Antoni Chmielewski, Damian Chmielewski, Anna Judycka i Wiktoria Fiećko z Hufca Pracy w Suwałkach oraz  Klaudia Zimnowodzka, Ilona Janczewska, Wiktoria Wołowicz i Michał Krasnowski z OSiW w Wasilkowie.

Nagrody otrzymali również zwycięzcy Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Galeria talentów” oraz Wojewódzkiego Konkursu „Najsprawniejszy w zawodzie” w zakresie BHP i przepisów prawa pracy.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Anna Parzych z grajewskiego hufca.

Jako laureatka I miejsca w kategorii literackiej ogólnopolskiego konkursu dot. osoby Kardynała Stefana Wyszyńskiego odebrała dyplom oraz nagrodę rzeczową ufundowaną przez Komendę Główną OHP.

Po części oficjalnej, organizatorzy przygotowali młodzieży, wychowawcom i zaproszonym gościom część rekreacyjną, gdzie przy grillu była możliwość wymiany doświadczeń, indywidualnych gratulacji oraz życzeń dobrych i bezpiecznych wakacji.

W imieniu Komendanta Głównego OHP przekazał je również doradca Sebastian Ptaszyński.

Całość zamknęła wspólna modlitwa podczas mszy celebrowanej przez ks. Adama Anuszkiewicza - wikariusza parafii Wszystkich Świętych w Białymstoku i kapelana białostockiego zakładu poprawczego. Nabożeństwo z wypowiedzianymi i wyśpiewanymi przez młodzież słowami psalmów oraz ubogacone pokrzepiającym kazaniem dało poczucie najlepszego podsumowania wspólnie spędzonego roku.

 

Autor tekst  i zdjęć: Magdalena Klimuk – st. sp. ds. wychowania, kultury i sportu PWK OHP

 

Zdjęcie nr 1: Od lewej: Wojewódzki Komendant Beata Jolanta Matyskiel, Zastępca Wojewódzkiego Komendanta Anna Zdanowicz, Kierownik Zespołu Kształcenia i wychowywania Ewa Kosińska

 

Zdjęcie nr 2: Wręczenie wyróżnień i nagród rzeczowych.

 

Zdjęcie nr 3: Anna Parzych z Hufca Pracy w Grajewie, laureatka I miejsce w kat. literackiej Ogólnopolskiego Konkursu „Znam i kultywuję wartości Kardynała Stefana Wyszyńskiego”

 

Zdjęcie nr 4: Część rekreacyjna

 

Zdjęcie nr 5, 6: Msza święta

 

 

Zdjęcie nr 7: Zdjęcie zbiorowe uczestników spotkania

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron