Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Podlaskie: Jesień życia nie musi być przykra, nudna, wręcz przeciwnie – powinna być piękna!

Dom Seniora MOPS w Łomży zamienił się w „Salon Piękności” a wszystko to dzięki inicjatywie Rady Młodzieży z Hufca Pracy w Łomży.

Dziewczęta, które w wolnych chwilach zgłębiają techniki zdobienia paznokci postanowiły sprawić przyjemność osobom starszym i stworzyły stanowiska,  na których malowały paniom paznokcie metodą hybrydową. Radość Seniorów była bardzo duża.

Panie tego dnia czuły się wyjątkowo, nie tylko za sprawą odwiedzin młodych uczennic, ale przede wszystkim dlatego, że poświęcono im chwilę uwagi i podarowano szczery uśmiech. Podopieczne Klubu Seniora jednogłośnie stwierdziły, że takie miłe odwiedziny i zarazem fantastyczną niespodziankę mogą mieć codziennie. Inicjatywa, która w tym roku zrealizowana została po raz pierwszy na pewno zostanie powtórzona.

Działanie miało na celu wzbudzenie wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka oraz integrację młodego pokolenia ze starszym. Wizyta w placówce dodała dziewczętom pewności siebie i wiary we własne umiejętności. Radość pań na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.

 

Autor tekstu: Marzena Pachucka – wychowawca HP w Łomży

Autor zdjęcia: Danuta Jankowska- wychowawca HP w Łomży

 

Zdjęcia  nr 1, 2, 3: Uczestnicy podczas inicjatywy

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron