Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Podsumowali staże w Hiszpanii

W Hufcu Pracy w Braniewie odbyła się walidacja podsumowująca projekt „Inwestycja w przyszłość – Zawodowy Start-Up” realizowany w ramach programu ERASMUS+.

Dziewięciu podopiecznych braniewskiego OHP miało możliwość odbycia stażu w hiszpańskiej Ubedzie w zawodach: kucharz, sprzedawca, mechanik pojazdów samochodowych, murarz-tynkarz. Na zakończenie projektu, podczas spotkania walidacyjnego, podsumowującego ich przygodę z programem Erasmus+, młodzież podzieliła się ze swoimi koleżankami i kolegami z Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół Zawodowych w Braniewie swoimi wrażeniami i wspomnieniami z zagranicznej mobilności zawodowej. Z wypowiedzi uczestników oraz uśmiechu na ich twarzach widać było, że wspomnienia dotyczące udziału w projekcie odegrały w ich życiu ogromną rolę.


Podczas spotkania odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów oraz podsumowanie efektów projektu. Nie obyło się bez gratulacji, podziękowań i drobnych prezentów. Uroczystość uświetnił wspaniale przygotowany i przesmaczny poczęstunek w stylu tapas przygotowany przez uczniów i nauczycielkę przedmiotów zawodowych oraz przepiękny tort. Wierzymy, że doświadczenie zawodowe oraz społeczne, uzyskane podczas projektu, zaowocują już w niedalekiej przyszłości.

 


Autor tekstu: Anna Sydor-Sokół – Komendant Hufca Pracy w Braniewie
Autor zdjęć: Katarzyna Mickiewicz – st. spec. ds. programów europejskich

 Zdjęcie nr 1_Z-ca Wojewódzkiego Komendanta OHP Paweł Kowszyński razem z grupą OHP z Pasłęka


Zdjęcie nr 2-4_Spotkanie walidacyjne projektu „Inwestycja w przyszłość – Zawodowy Start-Up”


 

 

 

Zdjęcie nr 5-7_Rozdanie certyfikatów

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron