Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Podsumowanie akcji wojewódzkiej #Zostańwdomu

W akcję #zostańwdomu zaangażowana była młodzież ze wszystkich jednostek opiekuńczo-wychowawczych Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Białymstoku.

Ich zadanie polegało na przesłaniu do wychowawcy zdjęcia, które ukazuje to, co dana osoba robiła podczas przebywania w domu w czasie obowiązujących obostrzeń związanych z zagrożeniem wirusem SARS-CoV-2, np. uczyła się, ćwiczyła, gotowała, fotografowała, bawiła się, rysowała, malowała czy tez wykonywała inne ciekawe aktywności. Zebrano łącznie 232 fotografie.

Swoimi zaangażowaniem w inicjatywę młodzież udowodniła, jaka jest dzielna                                     i odpowiedzialna w tym trudnym dla wszystkich czasie izolacji. Jan Paweł II powiedział: „(…) miłość nie zna granic – rozpocznij od tych, którzy są najbliżej ciebie i nie zapomnij o tych, którzy są najdalej”. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, ogólnopolską akcją dotyczącą pandemii i ze słowami Ojca Świętego uczestnicy nawoływali poprzez swoje fotografie do pozostania w domu w trosce o swoich najbliższych – rodziców, dziadków oraz przyjaciół, ale również każdego człowieka. Podsumowując należy dodać, że powychodziły im ciekawe prace/ zdjęcia.

 

Tekst: Eliza Barszczewska –  sp. ds. kształcenia i wychowania

Kolaż: Magdalena Klimuk – st. sp. ds. wychowania, kultury i sportu

Foto: Uczestnicy Podlaskiej WK OHP

 

Fot. 1 – kolaż urodzinowy dla Jana Pawła II

Fot. 2-5 – wybrane zdjęcia z akcji #zostańwdomu

 

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron