Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

„Wypoczynek z OHP - 2023” w województwie pomorskim

Akcja „Wypoczynek z OHP - 2023” dobiegła końca. Po ośmiu dniach pełnych atrakcji, uczestnicy 11-23 Hufca Pracy w Słupsku wrócili do domów, aby opowiedzieć najbliższym o swoich przygodach i osiągnięciach.

Wypoczynek niejednego odważnego wymęczył, ale w zamian przekazał wiele nowych wspomnień do życiorysu. Miasto Kołobrzeg okazało się strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o atrakcyje turystyczne i kulturalne. Uczestnicy zapoznali się z historią morską, z której słynie Kołobrzeg. Odwiedzili miejscową Latarnię Morską oraz wyjątkową wystawę w Muzeum Modeli Statków.

W wiedzę przyrodniczą zaopatrzyło młodzież Oceanarium, udzielając nastolatkom bardzo interesującej lekcji przyrody. Trochę z innej „bajki” było Muzeum Figur Woskowych, które wyposażyło uczestników w informację o znanych postaciach i pozwoliło stanąć oko w oko z Marilyn Monroe lub Cristiano Ronaldo. Chłopców przede wszystkim zaciekawił w atrakcjach akcent wojskowy i sportowy.

Chętnie uczestniczyli w lekcji z zakresu historii o polskim orężu. Zbroje, hełmy i nietuzinkowa broń, przyciągały uwagę uczestników i zatrzymywały ich na dłuższą chwilę przy eksponatach. Największe jednak zaskoczenie młodzież doświadczyła w trakcie uczestnictwa w atrakcjach, które wymagały nie tylko wysiłku umysłowego, ale przede wszystkim fizycznego. Młode pokolenie uwielbia być aktywne! Chłopcy uwolnili swoją nietuzinkową energię w parku sportowo-rekreacyjnym PRUGAR, następnie w specjalnie dostosowanym parku linowym, gdzie poskakali trochę na wysokościach, wyjeździli się kreatywnie na wrotkowisku oraz doświadczyli dużo pozytywnej rywalizacji, grając zespołowo na placu paintball.

Podczas pobyty w Ośrodku Diament, Grzybowo zintegrowaliśmy się z Dolnośląskim Ośrodkiem Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Mysłakowicach. W ramach współpracy zostały zorganizowane wspólne zabawy i wycieczki, które wywołały ogromny entuzjazm, a jednocześnie pozwoliły uczestnikom i wychowawcom na wspólne zaciśnięcie relacji.

Cały wypoczynek obfitował w rozmaite atrakcje. Te mniejsze i te większe każdego dnia zaskakiwały uczestników. Podczas powrotu w autokarze długo były wspominane ostatnie dni, lecz my mamy nadzieje, że pozostaną one w pamięci na o wiele dłużej i będą miłym wspomnieniem dla młodzieży za kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat.

 

Autor teksu: Dagmara Krasnodębska - wychowawca w 11-23 HP w Słupsku

Autorzy zdjęć: Kamila Głowala, Ewelina Ślusarczyk, Dagmara Krasnodębska - kadra 11-23 HP w Słupsku

 

Uczestnicy podczas wypoczynku

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron