Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Podsumowanie projektu „Zdrowa Rywalizacja” w ramach programu Erasmus+ w OSiW Ząbkowice Śląskie

W dniu 27 października 2022 r. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Ząbkowicach Śląskich odbyło się podsumowanie projektu „Zdrowa Rywalizacja” zorganizowanego w ramach programu wymiany młodzieży Erasmus+.

 

Pani Małgorzata Augustyn-Brykalska – Kierownik Zespołu Programów Międzynarodowych DWK OHP wraz z Panią Agnieszką Oblińską spotkały się z uczestnikami OSiW oraz ich opiekunami, którzy brali udział w projekcie, aby poznać opinię i wspólnie podzielić się zdobytym doświadczeniem oraz wrażeniami z przedsięwzięcia.

Podczas spotkania podsumowującego młodzież podkreśliła, że udział w projekcie wywarł na nich pozytywne wrażenie, umożliwił zwiększenie pewności siebie oraz śmiałości w nawiązywaniu relacji, szczególnie międzykulturowej. Program pomógł młodym ludziom również we wzajemnym poszerzaniu wiedzy o swoich ojczyznach, był także pomocny przy przełamywaniu barier językowych, które topniały w miarę integracji.

Głównym założeniem projektu „Zdrowa rywalizacja” było ukazanie młodym ludziom jak ważna jest współcześnie aktywność fizyczna, szczególnie w dobie wszechobecnej technologii, która przykuwa nas do fotela oraz zamyka w czterech ścianach. Współdziałanie i chęć zdobywania nowego doświadczenia może przemienić nasze życie na lepsze. Fakt, iż młodzi ludzie zarówno z Polski jak i Turcji mogli uczestniczyć w różnego rodzaju zawodach sportowych był doskonałą motywacją do dalszego działania, w celu zwiększenia znaczenia aktywności fizycznej w życiu każdej osoby.

Dzięki programowi Erasmus+ młodzież z Turcji mogła spotkać się z uczestnikami OSiW w Polsce, a przygotowany plan działania scalił obie narodowości i kultury w jedną zintegrowaną grupę międzykulturowych przyjaciół.

Pod koniec spotkania podsumowującego, Pani Kierownik Małgorzata Augustyn-Brykalska wręczyła wszystkim uczestnikom certyfikaty oraz upominki, które stanowiły przemiły akcent wizyty.

Dziękujemy za możliwość udziału w projekcie.

 

Autor tekstu: Dominika Frączkowska – specjalista ds. administracji OSiW Ząbkowice Śl.

Autor zdjęcia: Krystyna Zerbok - kierownik OSiW Ząbkowice Śl.

 

Zdjęcie nr  1. Wspólne zdjęcie z dyplomami

 

Zdjęcie nr 2. Pani Kierownik Małgorzata Augustyn-Brykalska podczas wręczenia dyplomów i upominków

 

Zdjęcie nr 3. Uczestnicy OSiW, którzy brali udział w projekcie


Widok zawartości stron Widok zawartości stron