Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Podsumowanie stażu zagranicznego w Niemczech

W Hufcu Pracy w Zambrowie odbyło się spotkanie koordynatora projektu Doroty Pikos z Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Białymstoku z uczestnikami i komendantem Hufca Pracy.

Celem spotkania było wręczenie certyfikatów uczestnictwa w stażu, certyfikatu ukończenia warsztatów językowych oraz Europass – Mobility mechanikom pojazdów samochodowych.

Młodzież wróciła z dwutygodniowego stażu zawodowego w Niemczech w ramach projektu „Zagraniczne staże zawodowe – młodzi kucharze, murarze i mechanicy gotowi na standardy europejskie”, realizowanego ze środków PO WER na zasadach programu „Erasmus+ Mobilność”.

Uczestnicy staży mieli okazję podzielić się z nami swoim doświadczeniem z pobytu na warsztatach samochodowych, gdzie zdobyli nowe umiejętności i kwalifikacje, poszerzyli wiedzę teoretyczną  i praktyczną w swoim zawodzie. Poznali zasady panujące w pracy, nową technologię oraz udoskonalili używane w codziennym życiu nazewnictwo w języku niemieckim dotyczące m.in. narzędzi, przedmiotów.

Dwutygodniowy  pobyt na stażu był też okazją do zapozna się z formą spędzania czasu wolnego oraz odwiedzenia przez młodzież niemieckich miejscowości, w tym Berlina i  Lipska. Okazał się on też bardzo przydatnym wydarzeniem na ścieżce rozwoju zawodowego i godny polecenia młodszym kolegom z hufca.

 

Autro tekstu:  Grażyna Dembek-Komendant Hufca Pracy w Zambrowie


Zdjęcie nr 1, 2: Uroczyste wręczanie certyfikatów i upominków

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron