Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Podsumowanie zagranicznych staży zawodowych w ramach projektu „Inwestycja w przyszłość – postaw na sukces”

Podsumowanie staży w Hiszpanii.

Za nami uroczyste podsumowanie III tury projektu „Inwestycja w przyszłość – postaw na sukces”, w którym wzięli udział podopieczni Hufca Pracy w Elblągu (Warmińsko-Mazurska WK). Młodzież w dniach od 7 do 27 lutego br. przebywała w hiszpańskiej Sewilli, odbywając staże zawodowe w miejscowych warsztatach samochodowych.

Krótkiego powitania i prezentacji uczestników dokonali zastępca Komendanta Wojewódzkiego Warmińsko-Mazurskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Olsztynie Paweł Kowszyński oraz koordynator projektu Barbara Leszczyńska. W trakcie spotkania uczniowie opowiedzieli swoich o wspomnieniach z pobytu w Hiszpanii. Zagraniczny staż zawodowy był dla nich fantastyczną przygodą, możliwością poznania innej kultury i cenną lekcją zawodu.

Po powrocie do kraju młodzież stała się bogatsza o nowe doświadczenie, nie tylko zawodowe. Trzytygodniowy pobyt w miejscu o odmiennej kulturze, zwiększył wiarę we własne siły i możliwości. Po części oficjalnej nastąpiło wręczenie certyfikatów z kursu języka hiszpańskiego na poziomie A1 oraz drobnych upominków.

Wizyta przedstawicieli Warmińsko-Mazurskiej Wojewódzkiej Komendy OHP była również okazją do przeprowadzenia spotkania rekrutacyjnego do III tury projektu „Inwestycja w przyszłość – drogą do kariery”. Tym razem podopieczni elbląskiego Hufca Pracy wyjadą we wrześniu br. na staż zawodowy do Malagi.

Wyjazd młodych ludzi poprzedzą kilkumiesięczne przygotowania w Polsce, podczas których wezmą udział w zajęciach mających na celu stworzenie im podstaw do jak najefektywniejszego wykorzystania pobytu w Hiszpanii. Młodzież będzie miała zapewniony m.in. 70-godzinny kurs języka hiszpańskiego oraz przygotowanie kulturowe i opiekę pedagogiczną.

Ponadto przyszli stażyści wezmą udział w zajęciach z doradcą zawodowym, które będą stanowiły okazję do poznania hiszpańskiego rynku pracy oraz przygotowania życiorysu zgodnie ze wzorem dokumentu Europass-CV. Dokumenty pozwolą na dobranie miejsca praktyki zawodowej zgodnie z dotychczasowym doświadczeniem i umiejętnościami posiadanymi przez młodych ludzi.

 

Autor tekstu: Małgorzata Kamińska - spec. ds. rozwoju zawodowego i informacji

Autor zdjęć: Katarzyna Milczarek - Kierownik Zespołu ds. rozwoju zawodowego, programów europejskich i międzynarodowych

 

Wręczenie certyfikatów z kursu języka hiszpańskiego

Spotkanie walidacyjne projektu „Inwestycja w przyszłość – postaw na sukces”


Widok zawartości stron Widok zawartości stron