Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Pomagają bezdomnym kotom

Projekt „Przytul kota” realizowany w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności dobiegł końca. Jego celem było zaangażowanie mieszkańców Giżycka w wolontariat na rzecz bezpańskich kotów.

– Jesteśmy na finiszu działań w ramach projektu „Przytul Kota”. Ostatnie dni były pełne wrażeń i emocji. Wraz z wolontariuszami oraz naszym coachem odwiedziliśmy kociętnik, gdzie przekazaliśmy zakupione przez nas przedmioty. Nasi podopieczni otrzymali klatki kenellowe, suplementy diety oraz przepiękny plac zabaw. Wzbudził on niebywałe zainteresowanie naszych kotków, które od pierwszej chwili wykazały niesamowitą chęć zabawy. Nie zapomnieliśmy również o środkach czystości, które przekazaliśmy na ręce pracowników Stowarzyszenia – mówi Julia Szulc, członkini grupy inicjatywnej.

– Zdajemy sobie sprawę, że przez nasze działania przyczyniliśmy się do poprawy warunków bytowych zwierząt oraz ułatwiliśmy funkcjonowanie kociętnika. Nasza grupa włożyła wiele starań oraz serca, aby wesprzeć adopcje mieszkańców Schroniska. Podczas trwania projektu kilka kotów znalazło swój nowy, kochający dom. Jesteśmy z tego bardzo dumni. W zamian otrzymaliśmy więcej niż pieniądze – poczucie spełnienia, pomocy i dobrego uczynku – dodaje Katarzyna Bękalska, liderka grupy inicjatywnej.

Podsumowaniem projektu była wystawa, która odbyła się 31 marca w Zespole Szkół Zawodowych w Giżycku. Podczas wydarzenia członkowie grupy „My Aktywni” opowiedzieli o swoim projekcie oraz zachęcali kolegów i koleżanki do podejmowania działań na rzecz społeczności lokalnej.

– Tematyką wystawy są nasze działania, które realizowaliśmy podczas trwania projektu. Nasi koledzy i nauczyciele mogli zobaczyć i podziwiać nas w akcji. Było nam miło usłyszeć wiele słów uznania od naszych kolegów. Po zakończeniu naszego projektu dalej będziemy kontynuować działania i wspierać nasze zaprzyjaźnione Stowarzyszenie Brat Kot – opowiada Michał Lutrzykowski, członek grupy inicjatywnej.

 

 

Autor tekstu: Anna Kubach – wychowawca Hufca Pracy w Giżycku

Autor zdjęć: Magdalena Łępicka – Komendant Hufca Pracy w Giżycku

 

Zdjęcie nr 1_Grupa „My aktywni” podczas wystawy podsumowującej projekt „Przytul kota”

 

Zdjęcie nr 2-3_Grupa „My aktywni”

 

 

Zdjęcie nr 4_Elementy placu zabaw dla kotów

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron