Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Pomorska WK: Wręczenie nagrody laureatowi Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego

W tym roku odbyła się XX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego „Od narodzin do świętości – obraz z życia Św. Jana Pawła II”, która zorganizowana została przez Komendę Główną OHP, Małopolską WK oraz Hufiec Pracy w Wadowicach.

Tegoroczna edycja konkursu związana była z 100. rocznicą urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. Na konkurs młodzież OHP z całej Polski łącznie przesłała 389 prac fotograficznych i plastycznych, lecz tylko najlepsze zostały nagrodzone.

Pośród najlepszych wyróżniono m.in uczestnika Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP – Karola Mulika z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Tczewie, który już kolejny raz wziął udział w Ogólnopolskim Konkursie Papieskim. Podobnie jak w roku ubiegłym zdecydował się na kategorie pracy plastycznej wykonanej w drewnie i kamieniu.

Z tej okazji 27.05.2020 do Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Tczewie przyjechał Dyrektor Biura Kształcenia i Wychowania z Komendy Głównej – Pan Sławomir Męcina wraz z Wojewódzkim Komendantem Małopolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP, aby wręczyć wyróżnionemu Karolowi serdeczne gratulację oraz nagrody. Tego dnia nasz uczestnik został również nagrodzony przez Komendantów Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP.

Precyzyjność wykonania, kreatywność w tworzeniu oraz profesjonalne podejście zasługuje na tytuł najlepszej pracy i my jako kadra Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP nie jesteśmy zdziwieni tym wyróżnieniem. Karol to uczestnik, który nie pierwszy raz pokazał na co go stać. Kto wie czym nas jeszcze tak miło zaskoczy?

„Tegoroczny tytuł konkursu „Od narodzin do świętości – obraz z życia św. Jana Pawła II”, wstępnie wydawał się prosty i oczywisty, jednak gdy zacząłem się zastanawiać nad przekazem obrazu pracy konkursowej, to powstał prawdziwy mętlik. Nie sposób zliczyć i zhierarchizować wielkości dobra świadczeń dla ludzkości naszego rodaka Karola Wojtyły.

Pontyfikat Jana Pawła II obejmował różnorodne formy życia – powrót wolności i demokracji w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, mediacje w konfliktach np. wojny w Zatoce Perskiej, Libanie czy Bośni. Spotkania z setkami tysięcy wiernych, wyznawcami innych religii, ludźmi chorymi i niepełnosprawnymi w ponad stu podróżach apostolskich. Inicjatywa Światowych Dni Młodzieży, uznana za jedną z największych nadziei na odrodzenie Kościoła. Był także autorem 14 encyklik dotyczących najróżniejszych sfer ludzkiej aktywności itp. Wziął nie tylko swój krzyż na każdy dzień, ale nas wszystkich, całej ludzkości i niósł go zbawiając świat do chwili aż odszedł do Domu Ojca.

Obecna sytuacja doświadcza nas, poddając pod refleksje kruchość życia ludzkiego. Szukamy w naszych sercach pokoju, jakiego rzeczywistość nam teraz dać nie może. Być może ten szczególny czas zbliży nas do wartości prezentowanych w dziedzictwie Jana Pawła II, poprawiając nas samych i świat. Każdy podejmie tym samym ciężar swojego krzyża, który to stał się przewodnim tematem mojej pracy. Niezapisane jedno z jego ramion, to niekończące się bogactwo posługi duszpasterskiej św. Jana Pawła II, do uzupełnienia przez odbiorcę, historię lub przyszłość” – powiedział Karol o przesłaniu zawartym w swojej twórczości.

 

Autor tekstu: Dominika Grzechnik – Referent ds. rozwoju zawodowego/Asystent EURES

Autorzy zdjęć: Szymon Nalepa – Zastępca Wojewódzkiego Komendanta Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP, Janusz Więcek – Kierownik OSiW Tczew

 

 

Praca konkursowa Karola Mulika pt."Krzyż Ojca Świętego"

 

Laureat konkursu wraz z Wojewódzkim Komendantem Pomorskiej WK OHP

 

Przemowa Dyrektora Biura Kształcenia i Wychowania z Komendy Głównej OHP

 

Wręczenie nagrody uczestnikowi OSiW Tczew


Widok zawartości stron Widok zawartości stron