Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Pomorze solidarne z Ukrainą

Zespół ds. programów międzynarodowych działający w Pomorskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP otrzymał kolejne dofinansowanie na projekt pt. Szachownica Życia w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży jako wsparcie partnerów z Ukrainy.

Działania projektowe będą realizowane w terminie od 20 czerwca do 3 lipca br. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Człuchowie.

Motywem przewodnim projektu będą rozgrywki szachowe dla uchodźców z Ukrainy, grupy młodzieży 15-25 lat i ich opiekunów w związku z rosyjską inwazją na ich kraj. Dofinansowane będą podstawowe potrzeby bytowe osób objętych wsparciem, którzy uzyskali schronienie w naszym Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Człuchowie. W trakcie pobytu uchodźcom z Ukrainy proponujemy zajęcia, które oderwą ich od ponurych myśli. Różnorodne zajęcia plastyczne, rozgrywki sportowe, turnieje szachowe pozwolą na pozbycie się barier językowych i nauczą otwartości na nowe. Dodatkowo planujemy przeprowadzić zajęcia ze wsparcia psychologicznego, które pozwolą uczestnikom wzmocnić i wesprzeć ich emocjonalnie.

Jesteśmy przekonani, że udział w naszym projekcie wszystkim doda uśmiechu i pozytywnej energii.

 

Autor tekstu: Alicja Otto, Marta Rychel – Zespół ds. programów międzynarodowych

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron