Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Ponad 100 000 złotych na projekt Klubu Aktywnych z Budżetu Obywatelskiego Miasta Tczewa

Dużym sukcesem zakończyło się głosowanie na projekt „Rodzinna Kanonka” złożony przez Klub Aktywnych z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Tczewie do Budżetu Obywatelskiego Miasta Tczewa.

Budżet Obywatelski, zwany także Budżetem Partycypacyjnym to proces, który umożliwia mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez nich. Projekt zakładał doposażenie istniejącego już placu zabaw o nowe urządzenia zabawowe, tablice edukacyjne oraz „street workout”, a także budowę ogrodzonego wybiegu dla psów z urządzeniami służącymi do zabawy i tresury psów, takimi jak: ruchome kładki, równoważnie, drążek do przeskakiwania, tunel oraz paliki do slalomu. Całkowity koszt realizacji projektu to ponad 100 000 zł.

W wyniku głosowania projekt uczestników Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Tczewie zajął drugie miejsce i w roku 2022 będzie realizowany przez Miasto Tczew na terenie kompleksu rekreacyjno-sportowego „Kanonka” graniczącego z budynkiem OSiW w Tczewie.

 

Autor tekstu: Wojciech Różanowski – Wychowawca w OSiW Tczew

Autor zdjęć: Wojciech Różanowski

 

 

Zdjęcie nr 1 – Projekt wybiegu dla psów

 

Zdjęcie nr 2 – List gratulacyjny

 

Zdjęcie nr 3 – Złożenie projektu do Urzędu Miasta w Tczewie przez inicjatora Karola Mulika


Widok zawartości stron Widok zawartości stron