Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Poznajemy zawody – warsztaty edukacyjne w Suwałkach

W ramach programu „Poznajemy zawody” w Hotelu Loft 1898 w Suwałkach odbyły się warsztaty, w których wzięli udział uczestnicy Hufca Pracy w Suwałkach.

W ramach programu „Poznajemy zawody” w Hotelu Loft 1898 w Suwałkach odbyły się warsztaty, w których wzięli udział uczestnicy Hufca Pracy w Suwałkach. Przybyłą młodzież przywitała Pani Izabela Mróz – menadżer hotelu. Celem warsztatów było poznanie zawodów występujących w obiekcie hotelowym m.in.: pokojowa, recepcjonista, kelner – barman
 i kucharz. Młodzież zapoznała się ze stanowiskiem pracy każdego z zawodu, poznała zadania, jakie wykonują poszczególne osoby. Dowiedziała się też, jakie trzeba spełniać kwalifikacje, jakie mieć cechy osobowości, jakie są możliwości płacowe na danym stanowisku pracy. Podczas zajęć praktycznych młodzież  została podzielona na dwie grupy. Pierwsza grupa była odpowiedzialna za nakrycie stołu oraz przygotowanie drinków bezalkoholowych, natomiast druga grupa gotowała pod okiem szefa kuchni a następnie wydała posiłki swoim kolegom.

Na zakończenie uczestnicy warsztatów mieli czas na degustację przygotowanego posiłku oraz na zastanowienie się  - na jakim stanowisku widzieliby siebie? Większość osób wybierało stanowisko barman - kelner i kucharz. Młodzież wykazała duże zainteresowanie i chęć udziału w takiej praktycznej formie poznawania zawodów.

 

Autor tekstu: Anna Maziewska – spec. ds. programów

Autor zdjęć: Monika Kolenkiewicz – doradca zawodowy

 

Zdjęcie nr 1-2: Uczestnicy programu „Poznajemy zawody – warsztaty edukacyjne”.

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron