Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Praca sezonowa z EURES – dni doradcze w MOPS w Wasilkowie

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wasilkowie odbyło się spotkanie w ramach prowadzonej kampanii informacyjnej Europejskiego Urzędu ds. Pracy (ELA) na temat pracy sezonowej w państwach członkowskich UE/EFTA.

Celem kampanii jest podniesienie świadomości wśród osób poszukujących pracy i pracodawców na temat ich praw, obowiązków i możliwości. Doradca EURES z Podlaskiej WK OHP w Białymstoku Agnieszka Kruszewska przekazała informacje z zakresu poszukiwania bezpiecznej pracy sezonowej w innych państwach europejskich oraz zachęciła do korzystania z usług sieci EURES jako źródła bezpiecznej pracy oraz praktycznych informacji z zakresu warunków pracy w państwach członkowskich UE/EFTA. Uczestnicy spotkania zwiększyli też swoją wiedzę i świadomość na temat bezpieczeństwa w wyjazdach do pracy sezonowej oraz aktualnej sytuacji epidemicznej w wybranych krajach potencjalnego zatrudnienia. Dowiedzieli się również o przysługujących im prawach pracowniczych w państwach członkowskich, zgodnie z unijnymi i krajowymi przepisami prawnymi regulującymi pracę sezonową, w celu uczciwej i bezpiecznej pracy dla wszystkich.

Po prezentacji odbyły się indywidualne konsultacje z osobami zainteresowanymi pracą sezonową oraz warunkami pracy w wybranych krajach UE/EFTA. Kolejne spotkanie planowane jest już 27 września br. o godz. 10:00 w MOPS w Wasilkowie. Wszystkich chętnych zapraszamy!

 

Autor tekstu: Agnieszka Kruszewska – doradca EURES z PWK OHP

Autor zdjęć: Elżbieta Kochanowicz- Klej – Zastępca Kierownika OSiW w Wasilkowie

 

Zdjęcie nr 1: Prezentacja EURES

Zdjęcie nr 2: Uczestnicy spotkania informacyjnego EURES


Widok zawartości stron Widok zawartości stron