Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Praca szuka człowieka

„Nowy rok zacznij od swojej kariery” - takie hasło wiodące towarzyszyło Targom Pracy, w których uczestniczyliśmy na zaproszenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park.

Na terenie Galerii Viktoria swoją ofertę zaprezentowało 30 zakładów z terenu Wałbrzycha, Żarowa, Świdnicy, Nowej Rudy i Dzierżoniowa. Najbardziej obszerną ofertę dla potencjalnych pracowników miały zakłady usytuowane na terenie WSSE. Działy HR fabryk strefy ekonomicznej przygotowały kuszące oferty dla pracowników. Niektórzy pracodawcy poszukują nawet kilkudziesięciu pracowników. Nabór na tak wielką skalę prowadzi HL MANDO Corporation Poland Sp. z o.o. w Wałbrzychu.

Ciekawą inicjatywą było stworzenie punktu przygotowywania cv. Eksperci na miejscu podpowiadali, jak w przejrzysty i ciekawysposób stworzyć swój profil. Na miejscu był fotograf. Można było pzrobić zdjęcie do dokumentu.

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży zaproponowało swoim klientom doradztwo zawodowe oraz informacje o lokalnym rynku pracy od pośrednika. Z poszczególnymi klientami nasi pracownicy umawiali się indywidualnie na spotkania w siedzibie Centrum. Zainteresowani klienci otrzymywali również informacje na temat rynku pracy w Unii Europejskiej.

 

Autor tekstu: Mariola Anioł - pośrednik pracy

Autor zdjęć: Monika Bulerska-Marszałek - doradca zawodowy

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron