Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Profesjonalny fryzjer - artysta

Młodzieżowe Tygodnie Sukcesu na Warmii i Mazurach nabrały artystycznego charakteru. Inspirujące warsztaty, pełne praktycznych wskazówek okraszonych odrobiną magii poprowadziły specjalistki w dziedzinie fryzjerstwa, makijażu, florystyki i fotografii.

Przyszli fryzjerzy z OHP Olsztyn i Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie wykonali ozdoby do upięć na włosy z żywych kwiatów i roślin, przygotowali fryzurę i makijaż do sesji fotograficznej. Dla wszystkich nowym doświadczeniem był udział w profesjonalnej sesji fotograficznej, która pokazała zdolności i efekty pracy uczestników zarówno jako twórców, jak i modeli.

Młodzi ludzie kończący naukę w szkole branżowej dysponują sporym zasobem umiejętności, które mamy nadzieję rozwinęli podczas warsztatów i w twórczy sposób będą mogli wykorzystać w swoim rzemiośle.

Młodzieżowe Tygodnie Sukcesu to autorska inicjatywa Centrum edukacji i Pracy Młodzieży w Olsztynie, która powstała w odpowiedzi na potrzeby młodzieży stojącej przed wyborem ścieżki edukacyjno-zawodowej i już trzeci rok jest realizowana w OHP na Warmii i Mazurach. Program powstał z myślą o młodych ludziach, aby pokazać im, jak ważny jest rozwój osobisty w naszym życiu i jak można znaleźć swój sposób oraz pomysł na realizację zawodowych i osobistych pasji.

 

Autor tekstu i zdjęć: Katarzyna Milczarek – rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurska Komenda Wojewódzka OHP

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron