Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Projekt Erasmus + „Zdrowa rywalizacja” w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP Ząbkowice Śląskie

W dniach od 19.09.2022 r. do 27.09.2022 r. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP Ząbkowicach Śląskich odbywać się będą zajęcia w ramach projektu Erasmus +, czyli Międzynarodowej Wymiany Młodzieży pod nazwą „Zdrowa Rywalizacja”.

W poniedziałek 19.09.2022 r. do ośrodka przyjechała 11-osobowa grupa młodzieży z Turcji. Uczestnicy zostali przywitani przez panią kierownik ośrodka, internatu, kadrę wychowawczą oraz wychowanków ośrodka. Przedstawiony został plan zajęć na najbliższe dni. W projekcie bierze udział 11 – osobowa grupa młodzieży z OSiW oraz opiekunowie – wychowawcy.

W dniu 20.09.2022 r. odbyły się zajęcia integracyjne oraz warsztatowe. Obie grupy wykonały plakaty dotyczące zaplanowanego na dzień 25.09.2022 r. przedsięwzięcia pod nazwą „Mini Olimpic Game” – rywalizacji sportowych i pikniku, które odbędą się na ząbkowickim Orliku. Wezwą w nich udział także mieszkańcy miasta oraz Burmistrz Ząbkowic Śl.
Następnie odbyły się warsztaty ceramiczne pod okiem pani instruktor, podczas których młodzież z Turcji i z naszego ośrodka współpracowała ze sobą, poznawała się, tworząc wspaniałe wyroby z gliny.

Po warsztatach  młodzież wraz z opiekunem wybrała się na zwiedzanie miasta oraz głównych zabytków, tj. Krzywej Wieży i Zamku. Odwiedziliśmy także Laboratorium Frankensteina. Nasi goście z Turcji byli zachwyceni zabytkami, bardzo chętnie zadawali pytania przewodnikom, chcąc jak najdokładniej poznać historię Ząbkowic Śląskich. W drodze powrotnej do Ośrodka rozwiesiliśmy na terenie miasta plakaty wykonane na zajęciach warsztatowych.

Po powrocie do ośrodka odbyło się spotkanie organizacyjne, podczas którego opiekun grup przedstawił plan zajęć na kolejne dni. Będą to między innymi: zajęcia sportowe, rekreacyjne, basen, saunarium, zwiedzanie Kopalni w Złotym Stoku, Spływ Pontonowy w Bardzie, wizyta w Minieuroland Kłodzko, kręgielnia, dyskoteki, grill połączony z zabawami. Obie grupy bardzo cieszą się z możliwości współpracy, wspólnej zabawy i zdrowej rywalizacji sportowej.

 

Autor tekstu i zdjęć: Katarzyna Przybysz – wychowawca OSiW OHP w Ząbkowicach Śląskich

 

Zdjęcie nr 1: Wspólne zdjęcie uczestników projektu Erasmus + z OSiW i Turcji

 

Zdjęcie nr 2: Zajęcia warsztatowe – tworzenie plakatów dotyczących „Mini Olimpic Game”

 

Zdjęcie nr 3: Uczestnicy prezentują wykonane plakaty

 

Zdjęcie nr 4: Warsztaty ceramiczne

 

Zdjęcie nr 5: Wizyta w Laboratorium  Frankensteina

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron