Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Projekt „Miodowe klimaty”

W poniedziałek ruszył projekt wymiany młodzieży „Miodowe klimaty” w ramach programu Erasmus+. Realizacja projektu była bardzo wyczekiwana, gdyż pandemia spowodowała, przesunięcie jego realizacji o dwa lata.

Uczestnikami projektu jest młodzież z Hufca Pracy w Wałbrzychu oraz młodzi ludzie z organizacji Dogaya Donus Genclik ve Spor Kulubu Dernegi z Turcji.

Celem projektu jest zwiększenie wiedzy wśród młodzieży na temat wpływu pszczół na środowisko, zdobycie wiedzy na temat pomocy pszczołom, ich ochrony oraz efektów ich pracy. Projekt pozwoli także poznać nową kulturę i podszlifować język angielski. Poprzez działania projektowe uświadomi się mieszkańców Wałbrzycha i okolic jak ważną sprawą jest dbanie o ekosystem i równowagę w nim. Zorganizowane będą warsztaty z udziałem specjalistów z zakresu pszczelarstwa, których tematyka związana będzie z rolą pszczół w środowisku oraz metodami ich ochrony. W trakcie zajęć praktycznych tworzone będą hotele dla pszczół.

Młodzież z obydwu grup już podczas pierwszych dni wymiany bardzo się zintegrowała. Na ognisku zorganizowanym po warsztatach z pszczelarstwa młodzi ludzie świetnie się bawili, język okazał się nie być żadną barierą. Grupa Turecka prezentowała ich tradycyjne tańce. Obydwie strony były pod bardzo miłym wrażaniem siebie nawzajem i atmosfery, która towarzyszyła wspólnemu spędzaniu czasu.

 

Autor tekstu: Dominika Stafij - spec.ds. programów DWK OHP

Autorzy zdjęć: Młodzież z grupy polskiej i tureckiej podczas ogniska integracyjnego

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron