Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Przygotowania do stażu w Hiszpanii

Ferie to czas wolny, jednak nie wszyscy oddali się błogiemu lenistwu. Młodzież OHP z Olsztyna (Warmińsko-Mazurska WK) wykorzystała ten czas na przygotowania do projektu „Inwestycja w przyszłość – drogą do kariery”.

Podstawowym założeniem projektu jest odbycie przez uczestników trzytygodniowego stażu zawodowego w hiszpańskiej Ubedzie, który rozpocznie się w czerwcu 2021 r. Chcąc kompleksowo się do niego przygotować, młodzi ludzie wzięli udział w dwudniowych warsztatach grupowych z doradztwa zawodowego.

W związku z obecną sytuacją epidemiczną oraz mając na uwadze zdrowie uczestników, spotkania odbyły się w formie on-line.

Podczas zajęć, doradca zawodowy z MCIZ w Olsztynie omówił strategię poszukiwania zatrudnia, zapoznał młodzież z metodami aktywnego i bezpiecznego poruszania się po regionalnym i europejskim rynku pracy oraz przedstawił narzędzia i portale wspierające w poszukiwaniu pracy, staży i praktyk zawodowych w krajach Unii Europejskiej.

Przyszli stażyści otrzymali też szczegółowe informacje na temat warunków życia i pracy na Półwyspie Iberyjskim, dzięki czemu będą odpowiednio przygotowani na spotkania z hiszpańskimi pracodawcami oraz nabiorą pewności siebie przed wyjazdem na drugi koniec Europy.

Głównym celem projektu realizowanego przez OHP na Warmii i Mazurach oraz hiszpańską organizację euroMind, jest zdobycie przez jego uczestników dodatkowych umiejętności i kompetencji zawodowych, poznanie nowych trendów w obrębie ich wyuczonej branży oraz nabycie umiejętności posługiwania się językiem hiszpańskim.

Dodatkowym atutem udziału w projekcie jest podniesienie kompetencji społecznych i świadomości międzykulturowej uczestników oraz wzmocnienie poczucia własnej wartości.

Projekt „Inwestycja w przyszłość – drogą do kariery” realizowany jest w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Autor tekstu: Magda Płoskońska doradca zawodowy MCIZ w Olsztynie

 

Zdjęcia nr. 1,2,3: Doradca zawodowy MCIZ w Olsztynie podczas zajęć przygotowawczych przeprowadzonych on-line.

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron