Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Przygotowania do wyjazdu

Grupa olsztyńskich uczestników OHP (Warmińsko-Mazurska WK) szykuje się do wielkiej hiszpańskiej wyprawy.

Już za miesiąc wyruszają na staż zawodowy do Sevilli w ramach projektu „Inwestycja w przyszłość – Zawodowy Start-Up”. Sprzedawcy i fryzjerzy, w sumie 9 osób, będą mieli niepowtarzalną okazję nie tylko do nauczenia się wielu nowych rzeczy, ale także do zaprezentowania zagranicznym pracodawcom posiadanych już umiejętności. Połączenie polskich i hiszpańskich technik zawodowych może być bardzo ciekawym doświadczeniem.

– Początki nauki języka nie były łatwe. Wszystko nowe, dużo słówek, zwrotów, które trzeba zapamiętać, i które mogą się przydać, no i te czasowniki nieregularne. Jednak z każdą lekcją coraz śmielej się odzywamy, starając się jak najwięcej skorzystać, a nasz lektor, pan Roman, łagodnie prowadzi nas przez tajniki hiszpańskiej gramatyki. Najważniejsze jest słownictwo branżowe, bo w końcu ono będzie nam towarzyszyło przez trzy tygodnie pobytu. Ale przecież wyjazd to nie tylko praca i nauka, to także zwiedzanie, poznawanie nowych osób, smakowanie potraw. Z opowieści tych, którzy byli już w Hiszpanii wiemy, że to niezapomniany czas i wspomnienia na długie lata – mówi jedna z uczestniczek projektu.

Młodzież niebawem kończy podstawowy kurs języka hiszpańskiego, potem jeszcze kilka godzin o hiszpańskiej kulturze, zwyczajach i kuchni.

Dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+ udział w projekcie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny.

 

Autor tekstu i zdjęć: Julita Kamińska – wychowawca Hufca Pracy w Elblągu

Zdjęcie nr 1: Uczestnicy Hufca Pracy w Olsztynie podczas zajęć przygotowawczych


Widok zawartości stron Widok zawartości stron