Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Regionalne Spotkanie Młodzieży OHP

W dniach 8-10 października 2021 r. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Mrągowie odbyło się Regionalne Spotkanie Młodzieży OHP.

W spotkaniu wzięły udział reprezentacje Rad Młodzieży wraz z opiekunami z Centrum Kształcenia i Wychowania w Gołdapi, Mazowieckiej WK OHP (Hufiec Pracy w Ciechanowie), Podlaskiej WK OHP (Hufiec Pracy w Kolnie) i Warmińsko-Mazurskiej WK OHP w Olsztynie (OSiW w Mrągowie).

Celem spotkania była integracja młodzieży OHP z różnych województw oraz wymiana doświadczeń i inspiracji do pracy samorządowej w środowisku lokalnym.

Pierwszego dnia po zabawach integracyjnych uczestnicy udali się do jednostki Straży Pożarnej, gdzie poznali specyfikę służby strażaków, zobaczyli sprzęt i wozy bojowe wykorzystywane podczas akcji ratunkowych. Dowiedzieli się również w jaki sposób mogą starać się o pracę w Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Następnie odwiedzili w Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie, gdzie niewątpliwie największą atrakcją był przejażdżka czołgiem.

Wieczorem młodzież wzięła udział w warsztatach kulinarnych, przeprowadzonych przez instruktora praktycznej nauki zawodu p. Martę Kozłowską. Samodzielnie przygotowane muffinki stanowiły słodkie zakończenie dnia.

Drugi dzień młodzież rozpoczęła od wyjazdu do parku edukacyjno-rozrywkowego Mazurolandii, którego celem było przybliżenie bogactwa kulturalnego i historii regionów Warmii i Mazur.

Na młodych ludzi czekała cała masa atrakcji, począwszy od zwiedzania parku miniatur, po warsztaty strzeleckie i ceramiczne.

Po powrocie do ośrodka uczestnicy OHP wzięli udział w warsztatach filmowo-multimedialnych, poprowadzonych przez p. Pawła Kisiela z Fundacji Alternatywnej Edukacji „ALE” z Mrągowa. Młodzież poznała tajniki pracy filmowca, miała okazję obsłużyć profesjonalny sprzęt multimedialny oraz wziąć udział w nagraniu krótkiej etiudy filmowej na podstawie wymyślonego przez siebie scenariusza. Wieczór zakończyło ognisko, integrujące młodzież i wychowawców.

Regionalne Spotkanie Młodzieży umożliwiło uczestnikom oderwanie się od codziennych obowiązków szkolnych, udział w nowych, rozwijających zainteresowania aktywnościach oraz zawarcie znajomości z rówieśnikami z innych województw.

 

 

Autor tekstu: Paulina Porwoł – spec. ds. programów edukacyjnych i kształcenia W-M WK OHP

Autor zdjęć: Jerzy Koneszko – Instruktor Praktycznej Nauki Zawodu OSiW w Mrągowie

 

Zdjęcie nr 1: Warsztaty kulinarne

 

Zdjęcie nr 2: Wizyta w jednostce Straży Pożarnej

 

Zdjęcie nr 3: Wizyta w Muzeum Sprzętu Wojskowego

 

Zdjęcie nr 4: Warsztaty filmowe


Widok zawartości stron Widok zawartości stron