Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Rejonowe Spotkanie Młodzieży Aktywnej OHP w Mysłakowicach

W dniach 8-9. maja 2024 r. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Mysłakowicach odbywało się spotkanie przedstawicieli młodzieżowych rad uczestników z CKiW OHP Oleśnica, Opolska Wojewódzka Komenda OHP, Lubuska Wojewódzka Komenda OHP oraz Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP.

Zadaniem młodych "Aktywnych" jest stworzenie wspólnej inicjatywy samorządowej dla rejonu.

W dniu 8 maja "Spotkanie Aktywnych" rozpoczęło się od przywitania przybyłych gości przez Komendanta Wojewódzkiego DWK OHP Panią Krystynę Zerbok oraz Kierownika OSiW OHP w Panią Anettę Kurczyńską. Kierownik Działu Kształcenia Pani Monika Skrzydło obdarowała młodzież słodkimi upominkami. Następnie uczestnicy spotkania wraz z kadrą wychowawczą w ramach realizacji przedsięwzięcia spotkali się z Panem Grzegorzem Truchanowiczem, który swoją osobą promuje aktywność w różnych aspektach swojego życia. Jest na pewno wzorem do naśladowania dla młodych ludzi o czym dziś mogliśmy się przekonać.

Ponadto Pani Angelika Grzywacz - Dudek doradca zawodowy z MCK Mysłakowice przeprowadziła spotkanie dotyczące orientacji zawodowej. Następnie poprzez udział w zabawach integracyjnych zorganizowanych przez Panią Beatę Kocelę poznaliśmy się wzajemnie i przystąpiliśmy do pracy nad wymyśleniem inicjatywy. Wieczór spędziliśmy aktywnie na spacerze po Mysłakowicach. W dniu 9 maja skoro świt wszyscy zwarci i gotowi ruszyli na podbój Karpacza. Wycieczka była intensywna i bogata w walory turystyczne. Towarzyszył nam Przewodnik Sudecki Pan Bogdan Tałpasz. Aktywni naładowani świeżym górskim powietrzem i głowami pełnymi pomysłów wyruszyli w drogę powrotną do domu.

Dziękujemy za miłe spotkanie i zapraszamy ponownie.

 

Autorka tekstu i zdjęć: Anna Amborska - Kierownik Internatu OSiW OHP Mysłakowice

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron