Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Rekrutacja w Wałbrzyskim Hufcu Pracy trwa

Rok szkolny 2021/2022 dobiegł końca. Wielu spośród naszych uczestników ukończyło naukę i opuściło mury szkoły, aby rozpocząć dorosłe samodzielne życie i podjąć pracę. Wiąże się to z koniecznością zrekrutowania nowych uczestników.

Akcja promocyjna w wałbrzyskim Hufcu Pracy trwa już od kilku miesięcy. Kadra prowadziła również szereg rozmów z dyrektorami szkół podstawowych oraz pedagogami szkolnymi, aby przybliżyć specyfikę działalności Ochotniczych Hufców Pracy. Naszym wspólnym celem jest pomoc młodzieży w zdobyciu wykształcenia oraz walce z trudną sytuacją środowiskową, rodzinną, materialną. Działania kadry już przyniosły pierwsze efekty, bowiem szeregi wałbrzyskiego Hufca Pracy zasilają kolejni uczestnicy. Kandydaci do klasy VII i VIII z przyuczeniem do określonej pracy, którzy nie odnajdują się w szkołach rejonowych, z nadzieją oczekują na naukę w Szkole dla dorosłych, gdzie będą mogli połączyć naukę z pracą i zdobyć doświadczenie zawodowe. To również szansa na zmianę środowiska, które często ma negatywny wpływ na młodych ludzi. Młodzież, która chce rozpocząć naukę w szkole branżowej, uzyskuje pomoc w znalezieniu miejsca, gdzie odbywać się będzie praktyczna nauka zawodu. Wszyscy zrekrutowani korzystają również z porad dorady zawodowego i pośrednika pracy.

Czas wakacji to dla pracowników Hufca Pracy w Wałbrzychu okres wytężonej pracy. Cieszymy się, że proces rekrutacji przebiega zgodnie z oczekiwaniami i zapraszamy do nas kolejnych kandydatów, którzy chcą zdobyć wykształcenie oraz wymarzony zawód.

 

Autor tekstu: Krystyna Zdral, wychowawca 1 - 30 HP w Wałbrzychu

Autor zdjęć: Krystyna zdral, wychowawca 1 - 30 HP w Wałbrzychu

 

Zdjęcie nr 1: Komendant HP Iwona Figzał z nowo zrekrutowanymi uczestnikami

 

Zdjęcie nr 2: Wychowawca z kandydatem do klasy VII


Widok zawartości stron Widok zawartości stron