Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Relacja z Akcji Zima w jednostkach Wielkopolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP

W jednostkach podległych Wielopolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Poznaniu w dniu 28 stycznia 2022 roku zakończyła się „Akcja Zima”.

W ramach tego przedsięwzięcia dla uczestników i absolwentów OHP, ale także dla dzieci i młodzieży ze środowisk lokalnych pracownicy pionu opiekuńczo-wychowawczego oraz rozwoju zawodowego przygotowali szeroką ofertę zajęć. Młodzież przez dwa tygodnie brała udział w takich wydarzeniach jak:

  1. Wspólna integracja przy ognisku zorganizowana przez Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Niechanowie.
  2. Zajęcia sportowo-rekreacyjne na lodowisku zorganizowane przez Hufiec Pracy 15-25 w Gostyniu, Hufiec Pracy 15-23 w Lesznie, Hufiec Pracy 15-45 w Poznaniu, Hufiec Pracy 15-2 w Krotoszynie.
  3. Centrum Edukacji Pracy Młodzieży w: Konnie, Pile, Lesznie oraz Młodzieżowe Centrum Kariery w: Czarnkowie, Gostyniu, Wolsztynie zorganizowały warsztaty dla młodzieży w zakresie doradztwa zawodowego i poradnictwa pracy wykorzystując w trakcie spotkań między innymi gry planszowe.
  4. Zorganizowane w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Próchnowie, Hufcu Pracy 15-4 w Ostrowie Wielkopolskim, Hufca Pracy 15-2 w Kole, Hufcu Pracy 15-24 w Wolsztynie, Hufcu Pracy 15-2 w Krotoszynie, Hufcu Pracy 15-18 w Turku Hufcu Pracy 15-3 w Koninie rozrywki w tenisa stołowego, darta, gry planszowe, piłkarzyki.
  5. Wyjście do kina na różnego typu filmy w Hufcu Pracy 15-4 w Ostrowie Wielkopolskim, Hufcu Pracy 15-23 w Lesznie, Hufcu Pracy 15-24 w Wolsztynie, Hufcu Pracy 15-45 w Poznaniu oraz zorganizowanie seansu filmowego w Hufcu Pracy 15-44 w Śremie
  6. Konkurs wokalny oraz plastyczny na najpiękniejszą kartkę na Dzień Babci i Dziadka w Hufcu Pracy 15-4 w Ostrowie Wielkopolskim.
  7. Spotkanie z sokolnikiem wraz z pogadanką o ptakach drapieżnych w Hufcu Pracy 15-5 w Ostrzeszowie.
  8. Paintball, czyli atrakcyjny sposób na ferie zorganizowany w Hufcu Pracy 15-45 w Poznaniu.
  9. Lekcja historii zainicjowana przez kadrę z Hufca Pracy 15-18 w Turku oraz Hufca Pracy 15-5 w Ostrzeszowie.

Wszystkie zorganizowane przedsięwzięcia dostarczyły młodzieży, ale też kadrze wiele radości. Celem wyżej wymienionych przedsięwzięć było przede wszystkim zorganizowanie czasu wolnego młodzieży, ale też ich integracja, która w dzisiejszych czasach jest tym bardziej potrzebna. Bardzo cieszy nas fakt, że młodzież tak chętnie korzystała z oferty zajęć zorganizowanych w ramach Akcji Zima 2022. Należy zaznaczyć, że przy organizacji każdego przedsięwzięcia zostały przypomniane zasady bezpieczeństwa oraz zachowane obowiązujące obostrzenia. Już teraz możemy obiecać, że na przyszły rok planujemy tak samo interesującą ofertę, a może nawet ciekawszą.

Autor tekstu: Marianna Duda

Autorzy zdjęć: kadra OSiW w Niechanowie i Próchnowie, kadra CEiPM w Pile, Sylwia Witkowska, Grzegorz Bocian, Ewa Jakubowska, Ewa Suska, Monika Krzywda- Błaszczyk, Urszula Kazuś, Daria Blewąska, pracownicy Hufca Pracy 15-45 w Poznaniu

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron