Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Rozstrzygnięcia wojewódzkiego konkursu „Sprawny w zawodzie - mechanik pojazdów samochodowych”

16.04.2024 r. na terenie warsztatu samochodowego Aksel-Plus sp. jawna w Bielawie młodzież z Dolnośląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP brała udział w wojewódzkim etapie konkursu „Sprawny w zawodzie - mechanik pojazdów samochodowych”.

Rywalizowało ze sobą sześciu przyszłych mechaników z jednostek organizacyjnych tj. 1-7 HP Dzierżoniów, 1-21 HP Jawor, 1-23 HP Polkowice, 1-30 HP Wałbrzych, 1-33 HP Bielawa, 1-34 HP Ziębice. Organizatorem konkursu była Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP we Wrocławiu oraz 1-7 Hufiec pracy w Dzierżoniowie.

Najważniejszym celem przedsięwzięcia było przygotowanie uczestników - uczniów III kl. Szkoły Branżowej I stopnia do egzaminu końcowego po odbyciu pełnego cyklu kształcenia zawodowego, a także wyłonienie reprezentanta województwa dolnośląskiego na ogólnopolski etap konkursu, który odbędzie się w dniach 14-17.05.2024r. w Centrum Kształcenia i Wychowania w Gołdapi.

Przeprowadzenie etapu praktycznego było możliwe dzięki współpracy OHP z pracodawcą Panem Jakubem Błaszczykiem – właścicielem warsztatu samochodowego, a zarazem członkiem zarządu Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie. Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.

Ostatecznie na szczeblu ogólnopolskim konkursu, województwo dolnośląskie będzie reprezentować Jakub Gargol z 1-33 HP Bielawa. Drugie miejsce zajął Patryk Lewandowski z 1-30 HP Wałbrzych, a na trzecim miejscu uplasował się Dorian Pintal z 1-34 HP Ziębice.

Zwycięzcy życzymy godnego reprezentowania młodzieży OHP z Dolnego Śląska w centralnym etapie konkursu. 

 

Autorka tekstu: Justyna Sobaś - gł. spec. ds. kształcenia DWK OHP

Autor zdjęć: Krzysztof Mrukowicz - wychowawca 1-33 HP Bielawa

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron