Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Rozstrzygnięcie konkursu „Zima wokół nas”

W dniu 23 lutego 2021 r. w HP 1-40 w Świdnicy rozstrzygnięty został konkurs „Zima wokół nas” organizowany przez Dolnośląską Wojewódzką Komendę OHP we Wrocławiu oraz Hufiec Pracy w Świdnicy.

Celem konkursu było zachęcanie młodzieży do aktywności artystycznej, rozwijanie wyobraźni i zmysłu estetycznego, kształtowanie umiejętności wyrażania własnych emocji i nastrojów za pomocą fotografii a także promocja własnej twórczości uczestników OHP.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie fotografii przedstawiającej scenerię zimową. Organizatorzy konkursu zaprosili młodzież do wyszukiwania „obrazów-chwil”, które pięknie kojarzą się z tą typową dla naszej strefy klimatycznej porą roku.

Na fotografiach znajdować się mogły elementy przyrody (np. szadź, zaspy śnieżne, zwierzęta lub ich tropy na śniegu), zimowe zabawy (lepienie bałwanów czy budowli ze śniegu, jazda na sankach, łyżwach, nartach, desce, itd. itp.).  Do każdego zdjęcia uczestnicy dodali humorystyczny opis w formie rymowanki, wiersza, hasła, sloganu.

W konkursie udział wzięło 21 jednostek, nadesłano 96 prac. Wszystkie zdjęcia spełniały kryteria konkursu.

Komisja konkursowa w składzie: Anna Biernat – starszy wychowawca HP 1-40 w Świdnicy, Przewodnicząca Komisji Konkursowej, Ilona Janecka – doradca zawodowy MCK OHP w Świdnicy, członek Komisji Konkursowej, Patrycja Piotrowska –podinspektor w Referacie Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Świdnicy, członek Komisji Konkursowej, podczas długotrwałych i bardzo zaciętych obrad podjęła decyzję o przyznaniu I miejsca Marioli Poprawskiej z CKiW OHP w Oleśnicy, nagrodzona praca wyróżniała się dużą kreatywnością i wrażliwością artystyczną. II nagrodę przyznano Darii Toboła z HP 1-3 Bolesławiec, natomiast na III pozycji uplasowało się zdjęcie Martyny Kaczmarek z HP 1-13 Przemków. 

W związku z faktem, iż wszystkie zdjęcia wykazywały kreatywne podejście do tematu Konkursu,  Komisja Konkursowa postanowiła przyznać również wyróżnienia dla Karoliny Lebowskiej z HP1-34 Ziębice, Huberta Jabczyńskiego z OSiW Mysłakowice oraz Wiktorii Kwapisz z HP 1-40 Świdnica.

Dziękujemy serdecznie młodzieży za udział w Konkursie a kadrze wychowawczej za zaangażowanie oraz motywowanie uczestników.

Dzięki dużemu zainteresowaniu ze strony jednostek organizacyjnych zaobserwować  można jakiego typu konkursy cieszą się największym zainteresowaniem wśród naszych uczestników i wyciągnąć wnioski do dalszej pracy wychowawczej.

Nagrody dla uczestników zostaną przekazane w najbliższym czasie do jednostek organizacyjnych.

 

Autor tekstu i zdjęcia: Irena Nowak – Komendant HP 1-40 w Świdnicy

 

Zdjęcie nr 1, 2: Komisja Konkursowa podczas pracy oraz nagrodzone fotografie.

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron