Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Rozwijamy kompetencje cyfrowe

29 maja 2023 r. pracownicy rozwoju zawodowego przemyskiego Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży zorganizowali spotkanie z uczniami Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu.

Jego  głównym celem było podniesienie świadomości wśród młodzieży na temat kompetencji cyfrowych i działania Internetu oraz zwiększenie liczby wykorzystujących go w prawidłowy sposób do codziennego funkcjonowania.

Pośrednik pracy z przemyskiego Młodzieżowego Biura Pracy w trakcie zajęć przybliżył młodzieży sposoby wykorzystania sieci informatycznych w poszukiwaniu pracy, przedstawił specyfikę działania sieci EURES oraz omówił przykładowe oferty pracy w kraju i za granicą. Młodzież uzyskała również informacje na temat warunków życia i pracy w poszczególnych krajach UE.  Spotkanie było także okazją do zapoznania się z oczekiwaniami pracodawców wobec przyszłych pracowników na podstawie konkretnych ofert pracy znalezionych w Internecie .

W drugiej części zajęć doradca zawodowy z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Przemyślu przedstawił sposoby wykorzystania umiejętności cyfrowe (tworzenie kont, profili zaufanych, mObywatel itp. ) w codziennym życiu oraz omówił, jak powinny wyglądać dobrze przygotowane dokumenty aplikacyjne oraz zapoznał młodzież z przykładowym CV.

Spotkanie z młodzieżą zorganizowane zostało we współpracy z Zespołem Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu, gdzie z wsparcia pracowników rynku pracy mogą korzystać nie tylko uczący się tam uczestnicy OHP, ale także pozostali uczniowie.

 

 

Autor tekstu: Joanna Boczar pośrednik pracy MBP Przemyśl

Autor zdjęć: Lidia Katan doradca zawodowy MCIZ Przemyśl

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron