Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Ruszają „Młodzieżowe Tygodnie Sukcesu”

W jednostkach OHP na Warmii i Mazurach ruszają „Młodzieżowe Tygodnie Sukcesu”. To inicjatywa inspirująca młodzież do poszukiwania wiedzy i samorozwoju w wybranym przez siebie zawodzie.

 

W ramach programu „Młodzieżowe Tygodnie Sukcesu” młodzi ludzie mogą liczyć na wsparcie pośrednika pracy OHP, który pokaże jak wygląda rynek pracy w kontekście omawianej profesji oraz przedstawi oferty i zakłady pracy znajdujące się na lokalnym rynku. Zaprezentuje też metody aktywnego poszukiwania zatrudnienia oraz wesprze w poszukiwaniu ofert pracy w wyuczonym zawodzie.

Na młodzież czekają również wycieczki zawodoznawcze do różnych przedsiębiorstw w regionie i spotkania z ekspertami. Będzie to okazja do przyjrzenia się, jak w praktyce wygląda praca w konkretnym zawodzie.

Dodatkowo będzie można skorzystać z indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym OHP, w ramach których uczestnicy programu zbadają swoje predyspozycje zawodowe, zbudują indywidualny plan kariery. Uzyskają również cenne wskazówki, skąd czerpać motywację do samodoskonalenia się oraz jakie ścieżki edukacyjno-zawodowe warto obrać, by osiągnąć wymarzony cel.

Dodatkowe informacje na temat programu „Młodzieżowe Tygodnie Sukcesu” można uzyskać, kontaktując się ze specjalistami CEiPM w Olsztynie lub Młodzieżowego Centrum Kariery w Ełku, Giżycku, Gołdapi, Mrągowie, Piszu i Nidzicy.

Zapraszamy do współpracy lokalnych przedsiębiorców oraz wychowawców i nauczycieli.

 

Autor tekstu i zdjęcia: Joanna Jagosz – spec ds. programów CEiPM w Olsztynie


Widok zawartości stron Widok zawartości stron