Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Ruszamy z projektem „Przytul kota”

Młodzież z Hufca Pracy w Giżycku (Warmińsko-Mazurska WK) startuje z nowym projektem w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Jego celem jest zaangażowanie mieszkańców Giżycka w wolontariat na rzecz bezpańskich kotów.

Bezpańskie koty, tak jak inne zwierzęta, powinny być traktowane z szacunkiem, a naszym wspólnym obowiązkiem jest ich ochrona. Skala bezdomności kotów w Giżycku jest duża. Nie chcemy, by nasza społeczność postrzegała bezdomne koty tylko jako problem, o którym się nie mówi. Chcemy nagłośnić ten temat i pokazać społeczeństwu, w jaki sposób możemy wspólnie ograniczyć cierpienie zwierząt. Zamierzamy stworzyć zespół entuzjastów, wolontariuszy, młodych ludzi, których łączy chęć wspierania pokrzywdzonych czworonogów. Adopcja, dom tymczasowy, wsparcie finansowe, rzeczowe, czy czas spędzony z pupilem to jest to, co możemy zaoferować. Oprócz pomocy kierowanej bezpośrednio do kotów chcemy skupić się na rozwijaniu naszych zainteresowań i umiejętności. Chcemy uczyć się planowania, zarządzania, skutecznego komunikowania i pracy w grupie. Poprzez miłość i pasję do zwierząt chcemy budować poczucie własnej wartości i odkrywać nieznane nam talenty – opowiada jedna z uczestniczek projektu.

Za nami pierwsze spotkanie organizacyjne grupy projektowej. Uczestnicy omówili plan działań na kolejne miesiące oraz podzielili się między sobą zadaniami. Już niebawem zamierzają odwiedzić schronisko prowadzone przez Giżyckie Stowarzyszenie Brat Kot i zapoznać się z przebywającymi tam kotami i ich aktualnymi potrzebami.

 

Autor artykułu: Elżbieta Jabłońska - starszy wychowawca Hufca Pracy w Giżycku

Autor zdjęcia: Anna Kubach – wychowawca Hufca Pracy w Giżycku

Zdjęcie nr 1: Grupa projektowa podczas pierwszego spotkania organizacyjnego


Widok zawartości stron Widok zawartości stron