Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Ruszyła kolejna mobilność w projekcie „Łap swoją przyszłość 2”

Grupa 11 uczestniczek z Hufca Pracy w Polkowicach kształcąca się w zawodzie sprzedawcy oraz 10 uczestników z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Ząbkowicach Śląskich kształcąca się w zawodzie kucharza rozpoczęła praktyki zawodowe w Portugalii w ramach projektu "Łap swoją przyszłość 2" realizowanego przez Dolnośląską Wojewódzką Komendę OHP.

Projekt zorganizowany jest w ramach „Międzynarodowej mobilności edukacyjnej uczniów
i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+.

Głównym celem naszego projektu jest zwiększenie umiejętności zawodowych oraz społeczno- kulturowych przez uczestników OHP poprzez odbycie dwutygodniowych praktyk zagranicznych
w zawodzie kucharz i sprzedawca. Realizując ten cel uatrakcyjnimy i unowocześnimy naszą ofertę edukacyjną kierowaną do młodzieży. Umożliwienie wyjazdu za granicę w celu nauki stanowi ważny krok na drodze do świadomości, iż taka forma nauki jest dostępna nie tylko dla najlepszych uczniów
w szkole, lecz również dla uczniów z problemami w nauce, którzy mogą dzięki możliwościom stworzonym przez OHP uczyć się zawodu za granicami kraju. Taki wyjazd nauczy także otwartości na nowe kultury, samodzielności oraz wiary w swoje możliwości.

Młodzi kucharze przez następne kilka dni będą poznawać nowe smaki i zwyczaje kuchni południowej. Będą uczyć się od najlepszych kucharzy w Faro, natomiast uczestniczki odbywające praktyki w zawodzie sprzedawcy będą zgłębiały wiedzę z zakresu handlu w renomowanych sklepach z odzieżą. Uczestnicy spotkają na swojej drodze ciekawych ludzi oraz przeżyją niezapomniane chwile. 

 

Autor tekstu: Dominika Stafij – Specjalista ds. programów DWK OHP

Autor zdjęć: Katarzyna Nowak komendant HP Polkowice

 

Zdjęcie nr 1: Cała grupa nad oceanem

Zdjęcie nr 2: Uczestniczki HP Polkowice z przedstawicielami Partnera po stronie portugalskiej


Widok zawartości stron Widok zawartości stron