Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Rynek pracy bez tajemnic w Pruszczu Gdańskim

W dniu 24 lutego 2021 r. Iwona Sabała - doradca zawodowy i Stanisława Grzelczak - pośrednik pracy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Pruszczu Gdańskim przeprowadziły zajęcia, których tematem był „rynek pracy”.

Uczestnikami była młodzież z trzecich klas szkoły branżowej I stopnia Zespołu Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących w Pruszczu Gdańskim, uczącą się w kierunku fryzjera, sprzedawcy i ogrodnika.

Zajęcia odbywały się z wykorzystaniem szkolnej platformy Microsoft Teams.

Wprowadzenie do zajęć i nadzór nad ich sprawnym przebiegiem sprawowała Katarzyna Chojecka-doradca zawodowy ZSOiO.

Młodzież, która już niedługo zakończy etap edukacji, zapoznała się różnymi aspektami aktywnego i bezpiecznego poszukiwania pracy.

Jednym z poruszanych zagadnień było kontynuowanie pracy u pracodawcy, u którego odbywali przygotowanie zawodowe. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, dlatego pojawiły się pytania dotyczące dokumentów aplikacyjnych, umowy o pracę, świadectwa pracy, ubezpieczeń społecznych.

Uczestnicy spotkania zapoznali się także z prezentacją „Poszukując pracy”, przygotowaną przez Katarzynę Chojecką, pokazującą kolejne etapy rejestracji w urzędzie pracy. Poruszone zostały także zagadnienia związane z aktywnością w mediach społecznościowych – budowania takiego wizerunku w sieci, który w przyszłości będzie pomagał w znalezieniu pracy, czy tworzenia blogów zawodowych.

Ponadto Iwona Sabała - asystent EURES, przedstawiła sieć EURES, oferującą wsparcie w poszukiwaniu i podejmowaniu pracy za granicą.

 

Autorzy tekstu: Iwona Sabała – doradca zawodowy w MCK Pruszcz Gdański/ Asystent EURES i Stanisława Grzelczak – pośrednik pracy w MCK Pruszcz Gdański

Autorzy zdjęć: Iwona Sabała i Katarzyna Chojecka – doradca zawodowy w ZSOiO

 

 

Zdjęcie nr 1: Pośrednik pracy MCK Pruszcz Gdański oraz doradca zawodowy ZSOiO w Pruszczu Gdańskim podczas zajęć on-line z młodzieżą.

 

Zdjęcie nr 2: Pośrednik pracy oraz doradca zawodowy/ Asystent EURES z MCK Pruszcz Gdański podczas zajęć on-line z młodzieżą.


Widok zawartości stron Widok zawartości stron