Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

SkillsPoland 2022 - Skills are the future czyli finał krajowy z udziałem uczestników Kujawsko-Pomorskiej WK OHP

W dniach 22-25 listopada 2022 roku uczestniczki Ośrodka Szkolenia i Wychowania z Torunia: Agnieszka Domżalska oraz Natalia Malczak wzięły udział w Finale Konkursu SkillsPoland 2022, który odbył się w Gdańsku.

Celem zmagań Mistrzostw Polski fryzjerów, kucharzy, jak i pozostałych 19 kategorii zawodowych była ocena zdolności i umiejętności praktycznych z wykorzystaniem wiadomości teoretycznych.

Na młodych adeptów sztuki kulinarnej czekało 6 zadań, zaplanowanych na dwa zmagań konkursowych. W pierwszym dniu zawodów zmierzyli się oni z przygotowaniem: trzech rodzajów przystawek (mięsnej, rybnej oraz wegetariańskiej) i zupy sezonowej. Następnie czekał na nich tzw. black box, czyli zadanie niespodzianka – w tym przypadku było to przygotowanie doskonałego jajka poszetowego. W drugim dniu młodzież zmierzyła się z przygotowaniem dania głównego i deseru oraz kolejnego black boxa.

Pokazy umiejętności zawodowych fryzjerów zostały zaplanowane na trzy dni zmagań.  Pierwszego dnia zawodów młodzi fryzjerzy zmierzyli się ze strzyżeniem damskim i kreatywną koloryzacją, drugiego czekało na nich natomiast strzyżenie męskie oraz zadanie niespodzianka – czyli totalna metamorfoza wykonanych dnia poprzedniego fryzur. Ostatniego dnia zawodów uczestnicy wykonali fryzurę retro, której uzupełnienie stanowiły przygotowane przez nich uprzednio stylizacje.

I miejsce w SkillsPoland2022 w kategorii gotowanie zajął Janusz Perucki, a w kategorii fryzjerstwo Emilia Wilde i będą oni reprezentować Polskę w EuroSkills 2023, które odbędzie w Gdańsku. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Pełna lista medalistów jest dostępna na stronie www, a z relacją z zawodów można zapoznać się na Facebook'u WorldSkills Poland. 

Poziom zawodów podobnie jak w ubiegłych latach był wysoki, a sam udział w nich stanowi bezcenne doświadczenie.

Był to trzeci krajowy finał konkursu z udziałem uczestników OHP z regionu kujawsko-pomorskiego, którzy w poprzednich edycjach toczyli zmagania w konkurencjach cukiernictwo (2020 r, 2-1 OSiW), fryzjerstwo (2021, 2-2 OSiW) oraz stolarstwo (2021, 2-1 OSiW).

 

Autor tekstu: Renata Deka, wychowawca 2-2 OSiW oraz Katarzyna Dulska, specjalista z ZPM WK OHP

Autor zdjęć: Renata Deka, wychowawca 2-2 OSiW

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron