Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Spotkanie absolwentów w Braniewie

Młodzież, która ukończyła edukację z OHP, nadal może korzystać ze wsparcia naszych specjalistów. Początek roku szkolnego to dobry czas na spotkania z absolwentami w jednostkach OHP na Warmii i Mazurach.

Plany na przyszłość, sukcesy i osiągnięcia, pierwsza praca po zakończeniu nauki, to tylko niektóre z poruszanych tematów podczas spotkania absolwentów Hufca Pracy w Braniewie, które odbyło się w kawiarni „Santos”. Dzięki obecności byłych absolwentów OHP, wśród osób obsługujących i pracujących w kawiarni, tegoroczni absolwenci Hufca Pracy w Braniewie mieli okazję nauczyć się parzenia różnych rodzajów kaw w profesjonalnym ekspresie do kawy. W spotkaniu wziął udział również Wojciech Wakieć – prezes Braniewskiego Instytutu Rozwoju, który przekazał młodzieży garść cennych wskazówek dotyczących rozpoczynania drogi zawodowej, zakładania własnej firmy oraz pozyskiwania funduszy na jej rozwój.

Na zakończenie spotkania wychowawcy OHP i pracownicy Młodzieżowego Centrum Kariery zachęcali młodzież do dalszych spotkań oraz korzystania z portali społecznościowych, na których umieszczane są oferty pracy, propozycje szkoleń oraz pozostałych aktywności organizowanych z myślą o absolwentach OHP.

 

Autor tekstu i zdjęć: Anna Sydor-Sokół – wychowawca Hufca Pracy w Braniewie

Zdjęcia 1-2: Warsztaty baristyczne realizowane podczas spotkania absolwentów w Braniewie

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron