Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Spotkanie uczestników z rapującym Duszpasterzem OHP

Młodzież Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie gościła księdza Adama Artura Anuszkiewicza – Duszpasterza Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy w Białymstoku.

Ksiądz Adam jest wikariuszem parafii pw. Ducha Świętego w Białymstoku, kapelanem Zakładu Poprawczego, a także obejmuje swą opieką duchową uczestników Ośrodka.

Pierwsze spotkanie w nowym roku szkolnym rozpoczęło się od wspólnej kolacji z młodzieżą. Po posiłku uczestnicy udali się do świetlicy, by przy wspólnym stole poznać księdza Adama. Okazało się, że duchowny jest raperem i w swoich utworach porusza tematy ważne w życiu młodych ludzi, co wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród obecnych. W integracyjnej części spotkania każdy z wychowanków miał także okazję przedstawić się i opowiedzieć o sobie.

Spotkanie rozwinęło się w szeroki dialog poruszający wszelkie tematy bliskie naszym podopiecznym, czemu towarzyszyła refleksyjna i spokojna atmosfera. Duszpasterz przedstawił problemy, z jakimi boryka się młodzież w dzisiejszych czasach i wskazał drogę, jaką należy podjąć, aby dotrzeć do celu. Atmosfera stała się na tyle swobodna, że uczestnicy podjęli problematykę dotyczącą zniewolenia poprzez uzależnienia. Zajęcia z duszpasterzem były bardzo poruszającym wydarzeniem.

Następnie młodzież z chęcią zaprosiła księdza do swoich pokoi, gdzie miała możliwość indywidualnych rozmów, w trakcie których poruszała osobiste zmartwienia i wątpliwości. Kameralna atmosfera sprawiła, że uczestnicy otworzyli się jeszcze bardziej i dzielili się swoimi problemami rodzinnymi i szkolnymi.

Na zakończenie ksiądz Adam wręczył uczestnikom obrazki oraz medaliki. Te drobne pamiątki sprawiły im ogromną radość. Młodzież Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie była bardzo zadowolona z wizyty duszpasterza i z niecierpliwością oczekuje kolejnego spotkania z księdzem Adamem Anuszkiewiczem.

 

Autor tekstu/zdjęć: Justyna Kiriłowa, Ewa Wołkowycka – wychowawcy OSiW OHP w Wasilkowie

 

Zdjęcie nr 1, 2: Uczestnicy podczas spotkania z księdzem Adamem Anuszkiewiczem

 

 

Zdjęcie nr 3, 4:  Wspólna kolacja

 

 

Zdjęcie nr 5 : Młodzież w trakcie indywidualnych rozmów

        


Widok zawartości stron Widok zawartości stron