Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Spotkanie wigilijne w Pasłęku

Małymi krokami zbliżamy się do Świąt Bożego Narodzenia. Młodzież OHP z Pasłęka zadbała, by był to magiczny i radosny czas.

 

– W Ośrodku Szkolenia i Wychowania trwają wielkie, świąteczne przygotowania. Nasi uczestnicy wykonali ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne oraz dekoracje w internacie. Wkrótce rozjadą się do swoich domów, aby w gronie rodziny spędzić święta. Społeczność internatu stanowi namiastkę domu rodzinnego, gdzie wspólnie pracujemy, uczymy się, bawimy, odpoczywamy. Dlatego 14 grudnia zorganizowaliśmy wspólne spotkanie opłatkowe. Młodzież pomogła w przygotowaniach do świątecznej kolacji, dekorowaniu sali, ustawieniu i nakryciu stołów – mówi wychowawca OSiW w Pasłęku.

Spotkanie zaszczycili swoją obecnością, m.in.: Starosta Elbląski Maciej Romanowski, Wojewódzki Komendant OHP Dariusz Rudnik, Zastępca Wojewódzkiego Komendanta OHP Paweł Kowszyński, przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Olsztynie oraz delegacje uczestników i pracowników innych jednostek OHP z Warmii i Mazur.

– Wspólne spędzenie czasu przy stole nakrytym białym obrusem, zastawionym wigilijnymi potrawami przy blasku choinki wprowadziło nas w świąteczną atmosferę. Dzieląc się opłatkiem i składając życzenia, na chwilę zapomnieliśmy o troskach codziennego życia. W tle rozbrzmiewały kolędy dając wiarę i nadzieję na przyszłość – dodaje wychowawca OSiW w Pasłęku.

 

 

Autor artykułu i zdjęć: Aneta Adryjanek – wychowawca OSiW OHP w Pasłęku

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron