Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Spotkanie z Absolwentami

W dniu 10 listopada odbyło się spotkanie z Absolwentami z Klubu Absolwenta HP Polkowice. Na spotkanie zaproszeni byli także pośrednik pracy – Ewa Górniak i doradca zawodowy Malwina Wróblewska.

W dużym gronie mogliśmy bliżej poznać losy naszych Absolwentów. Z uśmiechem na twarzach wspominaliśmy lata spędzone w OHP, młodzież opowiadała co obecnie dzieje się w ich życiu. Nasi Absolwenci dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z zakończeniem szkoły i nową karierą zawodową oraz dalszą ścieżką kształcenia.

Absolwenci oraz młodzież Szkoły Branżowej I Stopnia mogli wymienić doświadczenia przy smacznym, zdrowym poczęstunku. Spotkanie miało również charakter informacyjny, na którym nasi Absolwenci dowiedzieli się o aktualnych ofertach pracy Punktu Pośrednictwa Pracy OHP w Lubinie. Atmosfera była bardzo przyjazna. Wspólna integracja jest niezwykle ważna, ponieważ pozwala również na rozbudowany proces wsparcia. Absolwenci mogli pochwalić się nabytymi kompetencjami i kwalifikacjami. Dla młodzieży wzorce są kluczowe, ponieważ pozwalają budować odpowiednie postawy życiowe, a także świadomość odpowiedzialności za własne życie.

Na zakończenie spotkania kadra życzyła Absolwentom wszelkiej pomyślności, pięknych marzeń, które tak naprawdę są celem w życiu każdego człowieka i powodzenia w realizacji podjętych zamierzeń. Wychowawcy hufca zapewniali młodzież, że zawsze mogą liczyć na pomoc i wsparcie z ich strony.

Uśmiechy na ich twarzach to dowód na to, że warto organizować tego typu spotkania.

 

Autor tekstu: Barbara Mazur - wychowawca

Autor zdjęć: Katarzyna Nowak - komendant

 

Zdjęcia nr 1-4: Absolwenci 1-23 HP Polkowice oraz uczestnicy na spotkaniu z Klubem Absolwenta

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron