Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Spotkanie z absolwentami w 11-23 Hufcu Pracy w Słupsku

Co roku naszą jednostkę opuszcza kilkudziesięciu uczestników, stając się naszymi absolwentami. Większość z nich rozpoczyna pracę, część kontynuuje naukę, ale są też tacy którzy pracują i uczą się jednocześnie.

W tym roku nasi absolwenci znaleźli się w trudnej sytuacji, bo większości z nich plany zawodowe pokrzyżował koronawirus. Sytuacja ta spowodowała, że absolwenci byli zmuszeni (czasem tymczasowo) zatrudnić się w zawodzie, do którego nie byli przygotowywani.

Część z nich znalazła zatrudnienie poza granicami naszego kraju, natomiast mała grupa absolwentów zdecydowała się na dalszą naukę nie podejmując zatrudnienia.

Klub Absolwenta funkcjonujący w 11-23 Hufcu Pracy w Słupsku (Pomorska WK OHP) zawsze jest otwarty dla swoich członków. Zaprasza do uczestnictwa w spotkaniach, na których każdy może opowiedzieć co obecnie robi i jakiego wsparcia potrzebuje od Klubu Absolwenta. Opiekun Klubu na takich spotkaniach ma możliwość przedstawienia aktualnej oferty kursów i szkoleń organizowanych przez OHP, organizuje spotkania z doradcą zawodowym, pracownikiem Młodzieżowego Klubu Pracy. Proponuje również udział w programach realizowanych w ramach projektów międzynarodowych, dzięki którym absolwenci mogą poszerzyć swoje kwalifikacje i zdobyć nowe uprawnienia zawodowe atrakcyjne na rynku pracy.

Trzeba przyznać, że nasi absolwenci w miarę swoich możliwości starają się utrzymać kontakt z jednostką, ale wśród nich są tacy, którzy bardzo aktywnie ze słupskim hufcem współpracują.

Należą do nich: Remigiusz Zdziech absolwent z 2004 r., Michał Szumski z 2018 r, Wojciech Jagiełło z 2017 r. oraz Jakub Knuth z 2020 r.

Wyróżnione osoby otrzymały karty podarunkowe ufundowane przez Pomorską Wojewódzką Komendę OHP dla najbardziej aktywnych absolwentów.

 

Autor tekstu: Elżbieta Szydłowska – wychowawca w 11-23 HP w Słupsku

Autor zdjęć: Kamila Głowala– wychowawca w 11-23 HP w Słupsku

 

Zdjęcie nr 1, 2: Spotkanie z absolwentem 11-23 Hufca Pracy w Słupsku


Widok zawartości stron Widok zawartości stron