Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Spotkanie z młodą mamą

Wielkim przełomem w życiu każdej rodziny są narodziny dziecka. Zazwyczaj najbardziej obciążone nową sytuacją są matki, na których spoczywa bardzo duża odpowiedzialność za dbanie o maleństwo.

Przytłoczone nadmiarem obowiązków, wielką miłością i odpowiedzialnością, czasem same przed sobą nie potrafią przyznać, że nowa sytuacja, choć piękna i wyczekana, jest po prostu trudna.

Młodzież z Hufca Pracy w Łomży wyszła z inicjatywą wsparcia młodej mamy.

Zaproponowano, aby przeprowadzić zbiórkę podstawowych artykułów, których potrzebuje noworodek: pieluszek, akcesoriów, kosmetyków i ubranek. Przekazanie drobnych upominków nastąpiło przez wychowawcę oraz  przedstawicieli Rady Młodzieży.

Przy okazji młoda mama podzieliła się nowym doświadczeniem, jak radzi sobie z tak dużymi i odpowiedzialnymi zmianami w jej życiu, jak godzi rolę matki i konieczność kontynuowania nauki. Wizyta przebiegła pomyślnie.

Celem spotkania młodzieży z łomżyńskiego Hufca Pracy było uwrażliwienie uczestników na drugiego człowieka, rozwijanie pozytywnych cech osobowości: życzliwości, empatii, tolerancji, a przede wszystkim dzielenia się z innymi. Jedno jest pewne, że spotkanie to nie było ostatnim i że powtórzymy to w najbliższym czasie.

„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas” Flora Edwards

 

Autor tekstu: Natalia Gniazdowska– młodszy wychowawca Hufca Pracy w Łomży

Autor zdjęcia: Marzena Pachucka- wychowawca Hufca Pracy w Łomży

 

Zdjęcie nr 1: Młodzież podczas inicjatywy


Widok zawartości stron Widok zawartości stron