Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Sprawny w zawodzie na Warmii i Mazurach

Za nami wojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Sprawny w zawodzie 2022 w kategorii BHP z elementami prawa pracy oraz w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych.

Ideą konkursu „Sprawny w zawodzie” jest sprawdzenie wiedzy i umiejętności podopiecznych OHP, zdobytej podczas praktycznej nauki zawodu oraz upowszechnianie wiedzy i umiejętności z zakresu kwalifikacji i technologii w wybranej branży. To również świetny sprawdzian przed egzaminem zawodowym i sprawdzenie się w działaniu pod presją czasu.

We współzawodnictwie wzięła udział młodzież ze wszystkich jednostek opiekuńczo-wychowawczych OHP z Warmii i Mazur. W realizację konkursu włączył się Okręgowy Inspektorat Państwowej Inspekcji Pracy w Olsztynie, którego przedstawiciele st. inspektor OIP Jacek Żerański i radca Agnieszka Dąbrowska-Bajorek wzięli udział w pracach komisji konkursowej, służąc wsparciem merytorycznym.

Konkurs rozpoczął się częścią teoretyczną. Po rozwiązaniu arkuszy testowych młodzi mechanicy przystąpili do zadań praktycznych, które polegały na dokonaniu diagnozy i naprawy układu hamulcowego.

Komisja oceniała: planowanie, organizowanie stanowiska pracy, czynności związane z wykonaniem zadania z zachowaniem przepisów BHP oraz wykonanie kalkulacji przeprowadzonej naprawy.

Zwycięzcą wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Sprawny w zawodzie 2022 w kategorii BHP z elementami prawa pracy został uczestnik Grupy Wychowawczej w Nidzicy Piotr Krajewski, II miejsce przypadło Wiktorii Retel z Hufca Pracy w Ełku, a III miejsce zajął Jakub Krukowski z OSiW w Mrągowie.

Natomiast w kategorii mechanik pojazdów samochodowych na najwyższym stopniu podium stanął Piotr Dziewiątkowski z Hufca Pracy w Elblągu i to on będzie reprezentował nasze województwo w konkursie ogólnopolskim w Gołdapi. Na drugim miejscu uplasował się Michał Lenar z Hufca Pracy w Giżycku, natomiast trzecie miejsce zajął Eryk Ziółkowski z OSiW w Ostródzie.

Na zakończenie głos zabrał Wojewódzki Komendant OHP Dariusz Rudnik, który podziękował wszystkim za przybycie oraz pogratulował osiągniętych rezultatów. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Warmińsko-Mazurską Wojewódzka Komendę OHP i Państwową Inspekcję Pracy.

Laureaci będą reprezentować województwo warmińsko-mazurskie podczas centralnego etapu Konkursu Sprawny w zawodzie 2022 w dniach 9-12.05.2022 w Centrum Kształcenia i Wychowania w Gołdapi.

 

Autor tekstu: Małgorzata Kamińska – spec. ds. rozwoju zawodowego i informacji

Autor zdjęć: Małgorzata Kamińska – spec. ds. rozwoju zawodowego i informacji, Wojciech Wojnowski - wychowawca Hufca Pracy w Olsztynie

 

 

Zdjęcie nr 1_ Piotr Dziewiątkowski z Hufca Pracy w Elblągu, zwycięzca wojewódzkich eliminacji do Ogólnopolskiego Konkursu Sprawny w zawodzie 2022 w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych.

 

Zdjęcie nr 2-3_Uczestnicy wojewódzkich eliminacji do Ogólnopolskiego Konkursu Sprawny w zawodzie 2022 w kategorii BHP z elementami prawa pracy

 

 

Zdjęcie nr 4-5_ Uczestnicy wojewódzkich eliminacji do Ogólnopolskiego Konkursu Sprawny w zawodzie 2022 w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych.

 

 

Zdjęcie nr 6_Na zdj. Wojewódzki Komendant OHP Dariusz Rudnik podczas rozdania nagród

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron