Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Sprzedawca - magazynier z obsługą kas fiskalnych, czytników kodów i wózka jezdniowego

Dobiegło końca szkolenie zawodowe pt.: sprzedawca-magazynier z obsługą kas fiskalnych, czytników kodów i wózka jezdniowego.

To szkolenie pod względem ilości godzin szkoleniowych było najdłuższym ze wszystkich szkoleń zaplanowanych na ten rok. Część teoretyczna została przeprowadzona w formie online, natomiast praktyczna – stacjonarnie.

Łącznie 150 godzin ciężkiej i wytężonej pracy uczestników szkolenia. W czasie szkolenia młodzież zdobyła wiedzę z zakresu sprzedaży tj. podstaw handlu, organizacji zaopatrzenia, gospodarki magazynowej i towaroznawstwa, inwentaryzacji. Z zakresu urządzeń fiskalnych tj. ich budowy, typów, oprogramowania, czytników kodów kreskowych, drukowania raportów oraz zapoznali się z programami takimi jak Subiekt, Symfonia stosowanymi w handlu do fakturowania.

Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z praktycznej nauki jazdy wózkiem widłowym, jednakże zanim do tego doszło, kursanci musieli zdobyć teoretyczną wiedzę na temat jego budowy oraz bezpiecznej obsługi przed podjęciem i po zakończeniu na nim pracy.

Szkolenie zorganizowane zostało przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Gdańsku, w którym wzięli udział uczestnicy i absolwenci z jednostki 11-4 Hufiec Pracy w Starogardzie Gdańskim. Szkolenie zakończyło się egzaminem UDT, na który uczestnicy pojechali do Grudziądza.

Biorącym udział w szkoleniu gratulujemy jego ukończenia oraz zdobycia nowych kwalifikacji i uprawnień.

 

Autor tekstu i zdjęć: Joanna Zielińska – Specjalista ds. rozwoju zawodowego w CEiPM w Gdańsku

 

Zdjęcia 1-4: Uczestnicy szkolenia

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron