Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Staż w Ubedzie

18 uczestników OHP z Elbląga i Braniewa (Warmińsko-Mazurska WK) rozpoczęło trzytygodniowy staż zawodowy w hiszpańskiej Ubedzie w ramach projektu „Inwestycja w przyszłość – Zawodowy Start-Up”.

Celem projektu jest nabywanie przez młodzież dodatkowych umiejętności i doświadczenia w zawodzie fryzjer, kucharz, sprzedawca, murarz-tynkarz oraz mechanik pojazdów samochodowych.

Już pierwszego dnia po przylocie odbyły się spotkania w miejscach pracy, do których stażyści przydzieleni zostali na podstawie indywidualnych rozmów z przedstawicielem organizacji partnerskiej euroMind oraz dokumentów Europass-CV przygotowanych wspólnie z doradcami zawodowymi OHP. Po zapoznaniu z pracodawcami i współpracownikami stażyści od razu przystąpili do pracy.

– Są tu zdecydowanie inne techniki fryzjerskie. Dotyczy to zarówno mycia głowy, strzyżenia, farbowania czy modelowania. Jestem zaskoczona otwartością i życzliwością mojego pracodawcy dzięki czemu naprawdę chętnie tam chodzę i się uczę – opisuje Zuzanna Wensławska uczestniczka projektu.

Dodatkowo oprócz praktyk zawodowych młodzież uczestniczyła już w wycieczce po Ubedzie. W trakcie spotkania zapoznała się z historią miasta, zwiedziła min. kapliczkę Sacra Capilla del Salvador, szpital Santiago znany jako El Escorial de Andalucí, serce Ubedy czyli okazały plac Plazza de Andalucia oraz Miradores punkt widokowy gdzie gaje oliwne są po horyzont.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+ 

 

Autor artykułu i zdjęć: Wioletta Mincewicz – wychowawca Hufca Pracy w Elblągu

Zdjęcie nr 1: Młodzież OHP z Warmii i Mazur

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron