Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Trwa staż zawodowy w Lipsku

Trwają staże zawodowe w ramach projektu ”Zagraniczne staże zawodowe- młodzi kucharze, murarze i mechanicy gotowi na standardy europejskie”, w których biorą udział uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania z Wasilkowa, i Hufca pracy z Kolna oraz kucharze z Hufca pracy z Suwałk.

Młodzi murarze robót wykończeniowych zdobywają doświadczenie zawodowe. Uczą się budować ścianki z profili, czytać rysunki techniczne oraz wykonują zabudowę z płyt gipsowo-kartonowych, zapoznali się również z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi stosowanymi w budownictwie.  Kucharze zdobywają kompetencje zawodowe w gastronomii.

Popołudnia i weekendy to czas  na poznanie historii i kultury Niemiec. Uczestnicy zwiedzili Berlin i Drezno. Mieli okazję poznać zabytki architektury, muzeum holocaustu. Czas wolny to integracja, gry  i zabawy na świeżym powietrzu, dyskoteka a także możliwość korzystania z basenu i klubu.

Grupę czeka jeszcze jedna atrakcja. W planach programowych czeka  jeszcze uczestników zwiedzanie miasta muzyki - Lipska. W programie wycieczki stary i nowy ratusz miejski, punkt widokowy, kościół St. Nikola i opera Lipska.

Projekt finansowany jest ze środków POWER na zasadach programu Erasmus +.

 

Autor tekstu: st. wychowawca  OSiW OHP  w Wasilkowie - Barbara Czajkowska, Komendant Hufca pracy w Suwałkach

Autorzy zdjęć: Uczestnicy stażu, st. Wychowawca OSiW OHP w Wasilkowie

 

Zdjęcia nr 1-6: Pamiątkowe zdjęcia ze staży

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron