Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Staże w Hiszpanii rozpoczęte

7 lutego 2021 r. podopieczni Hufca Pracy w Elblągu oraz Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Mrągowie rozpoczęli trzytygodniowe staże zawodowe w hiszpańskiej Sevilli, będące głównym etapem III tury projektu „Inwestycja w przyszłość – postaw na sukces”.

Już pierwszego dnia po przylocie odbyły się spotkania w miejscach pracy, do których stażyści przydzieleni zostali na podstawie indywidualnych rozmów z przedstawicielem organizacji partnerskiej euroMind oraz dokumentów Europass - CV przygotowanych wspólnie z doradcami zawodowymi OHP.

Uczestnicy projektu pracują w miejscowych restauracjach i warsztatach samochodowych, a komunikację z pracodawcami i personelem ułatwia ukończony w kraju kurs języka hiszpańskiego. Współpraca z obcojęzycznym zespołem oraz dodatkowe zajęcia konwersacyjne z native speakerem z pewnością przyczynią się do dalszego doskonalenia umiejętności językowych młodych ludzi.

Jednak staż zawodowy za granicą to nie tylko nauka i podnoszenie kwalifikacji. Jest to również znakomita okazja, aby poznać walory turystyczne innego kraju. Młodzież wykorzystuje więc każdą wolną chwilę na poznanie największych atrakcji turystycznych Sevilli, przez wielu uważanej za najpiękniejsze miasto w całej Hiszpanii.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+.

 

Autor tekstu i zdjęć: Katarzyny Werner – st. wychowawca Hufca Pracy w Elblągu

 

Zdjęcia nr 1- 4: Młodzież OHP z Warmii i Mazur podczas praktyk zawodowych u hiszpańskich pracodawców

 

 

 

 

 

Zdjęcie nr 5: Zajęcia z języka hiszpańskiego z lektorem natywnym


Widok zawartości stron Widok zawartości stron